1950بازدید 0دیدگاه‌ها

Wi-Fi Passwords: اپلیکیشنی برای دیدن پسورد وای‌فای ذخیره شده در اندروید

نویسنده:‏درژوئن 14, 2016
 

  احتمالاً شما هم مانند بسیاری از کاربران گوشی‌های هوشمند، رمز عبور شبکه‌های وای‌فای زیادی را روی گوشی‌تان ذخیره کرده‌اید و هر بار که در محدوده‌ی آن شبکه قرار می‌گیرید، گوشی‌تان به صورت خودکار به آن شبکه وصل می‌شود. مثلاً شبکه‌ی وایرلس خانه، محل کار، خانه‌ی دوستان و کافه‌هایی که به آن‌ها سر می‌زنید. معمولاً رمز عبور این شبکه‌ها را از صاحب آن می‌پرسیم و کمی بعد، فراموشش می‌کنیم. امّا گاهی لازم می‌شود دوباره رمز عبور شبکه‌ی وایرلس خاصی را بدانیم.

اگر کاربر اندروید باشید، احتمالاً می‌دانید که خود اندروید اجازه نمی‌دهد رمز عبورهای شبکه‌های وایرلس را در آن ببینیم. اگر دوباره به یکی از این رمز عبورها نیاز داشته باشید، باید از صاحب شبکه‌ی مورد نظر سوال کنید. امّا خوشبختانه راه دیگری برای دانستن رمز عبورهای ذخیره شده روی گوشی‌های اندرویدی هست. برای این کار می‌توانید از اپ‌های مخصوص این کار استفاده کنید. برای این کار دو اپ معروف وجود دارد. یکی از آن‌ها Wi-Fi Key Recovery نام دارد که می‌توانید با جست‌وجو در گوگل‌پلی آن را پیدا و نصب کنید (یا روی لینک کلیک کنید). این اپ کمی قدیمی است و آخرین به‌روزرسانی آن به ۲۰۱۲ برمی‌گردد. البته در بیشتر موارد به خوبی کار می‌کند.

WiFi-Passwords-App

اپ دیگر Wi-Fi Passwords نام دارد که آن را هم می‌توانید در گوگل‌پلی پیدا کنید. خوشبختانه این اپ همچنان پشتیبانی می‌شود و به‌روزتر از Wi-Fi Recovery است.

روش کلّی کار هم این گونه است که ابتدا یکی از این اپ‌ها را نصب کنید و دسترسی سوپر یوزر هم به آن بدهید. بعد از باز کردن اپ، فهرستی از شبکه‌های وای‌فایِ ذخیره شده روی دستگاه به نمایش در می‌آید. در برابر نام هر شبکه‌ی ذخیره شده هم، رمز عبور آن را می‌توانید ببینید.

WiFi-Key-Recovery-App

 

می‌توانید این اطّلاعات را از طریق قابلیت به اشتراک‌گذاری اپ، در اختیار دوستان‌تان هم قرار بدهید، یا این‌که خیلی ساده‌تر، از قسمتی که می‌خواهید اسکرین شات بگیرید و برای دوست‌تان بفرستید.

توجّه داشته باشید که دستگاه اندرویدی شما برای آن‌که بتواند از این اپ‌ها استفاده کند، باید روت شده باشد. همچنین توجّه کنید که این اپ‌ها برای هک کردن شبکه‌ی وایرلس نیستند، بلکه فقط می‌توانند رمز عبوری را که قبلاً روی دستگاه وارد شده است، نمایش بدهند.

 

منبع: makeuseof

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه