2382بازدید 0دیدگاه‌ها

تغییر صفحه‌ی پیش‌فرض مرورگر فایل در ویندوز ۱۰

نویسنده:‏دردسامبر 8, 2015
 

اگر از ویندوز ۷ به ویندوز ۱۰ به‌روزرسانی کرده باشید، حتماً متوجه شده‌اید که مرورگر فایل یا همان file explorer ویندوز ۱۰ تفاوت‌های زیادی با مرورگر فایل ویندوز ۷ دارد. یکی از این تفاوت‌ها، اضافه شدن بخشی با عنوان Quick access است. Quick access یا دست‌رسیِ سریع، امکانِ دست‌رسیِ سریع به تعدادی فولدر پرکاربرد و آخرین فایل‌های باز شده را ایجاد می‌کند و به صورت پیش‌فرض، صفحه‌ی اول مرورگر فایل ویندوز ۱۰ است. این در حالی است که کاربران ویندوز ۷ به صفحه‌ی My Computer عادت دارند، که نام این صفحه هم به This PC تغییر کرده است. همراه جریان باشید.

امّا با ترفندی ساده می‌توان صفحه‌‌ی اول مرورگر فایل ویندوز ۱۰ را به This PC تغییر داد. برای انجام این کار، ابتدا پنجره‌ی مرورگر فایل را باز کنید و با کلیک کردن روی View، وارد نوار View در بالای صفحه شوید. سپس روی گزینه‌ی Options در سمت راست نوار، کلیک کنید. با این کار پنجره‌ی کوچکی با عنوان Folder Options باز می‌شود. در تب General این پنجره، گزینه‌ی Open File Explorer to را از حالت Quick access به حالت This PC تغییر بدهید و روی دکمه‌ی OK کلیک کنید. بعد از انجام این کار، هر بار که مرورگر فایل را باز می‌کنید، صفحه‌ی This PC را خواهید دید.

منوی Folder Options امکانات و تنظیمات گوناگونی در اختیارتان می‌گذارد. یکی دیگر از امکانات مربوط به Quick access در این منو، امکانِ پاک کردن تاریخچه‌ی Quick access است. اگر کس دیگری با کامپیوتر شما کار می‌کند و نمی‌خواهید او بداند چه فایل‌هایی را باز کرده‌اید، می‌توانید در تب General این منو و در قسمت Privacy، روی دکمه‌ی Clear کلیک کنید. با این کار تاریخچه‌ی مربوط به Quick access پاک خواهد شد. در همین قسمت می‌توانید با برداشتن تیک Show recently used files in Quick access، قابلیت نمایش فایل‌های اخیر در کوئیک اکسِس را غیرفعال کنید. همچنین با برداشتن تیک Show frequently used folders in Quick access نیز، نمایش فولدرهای اخیر در کوئیک اکسس متوقف خواهد شد.

 

منبع: Winbete

 

 

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه