1277بازدید 0دیدگاه‌ها

۱۱۰۰ همچنان پرفروش‌ترین گوشی جهان است

نویسنده:‏دراکتبر 6, 2015
 

هرچند این روزها اپل به عنوان رکورددار فروش بیشترین گوشی هوشمند در دنیا به شمار می‌آید، با این حال بد نیست که بدانید نوکیا از سال ۲۰۰۳ رکورددار این حوزه بوده و دور از ذهن است که شرکتی بتواند فنلاندی‌ها را از این مقام عزل کند.

این روزها همگان کوپرتینویی‌ها را به دلیل موفقیت در به فروش رساندن ۱۷ میلیون آیفون تنها ظرف یک هفته پس از عرضه رسمی تمجید می‌کنند، با این حال جالب است که بدانید آمار فروش آیفون  هیچ‌گاه حتی نزدیک آمار فروش نوکیا ۱۱۰۰ نشده است.

یازده دو صفر یا همان نوکیا ۱۱۰۰ گوشی نوستالژی بسیار مقاومیست که بدون شک بسیاری با آن خاطرات فراوان داشته و حتی امروزه نیز مدل‌های جدید آن در بازار فروخته می‌شود. این گوشی ساده در کنار قابلیت‌های ذکر شده در بین همنوعان خود رکورددار فروش در جهان نیز بوده به طوری که از سال ۲۰۰۳ و آغاز عرضه آن توسط نوکیا، بیش از ۲۳۰ میلیون نسخه فروخته شده است.

دو سال پس از عرضه نوکیا ۱۱۰۰، فنلاندی‌ها نسخه جانشین آن را با نام ۱۱۱۰ معرفی کردند که طراحی آن شکیل‌تر از ۱۱۰۰ بود. این گوشی‌ هم رکورد فروش مشابهی را برای نوکیا به ثبت رسانده است؛ نوکیا ۱۱۱۰ نیز همچون پدرخوانده خود فروش ۲۰۳۰ میلیون عددی را برای شرکت سازنده به همراه داشت.

دلیل موفقیت نوکیا در فروش بالای این محصول را می‌توان در قیمت مقرون‌به‌صرفه ۱۰۰ دلاری و توجه به بازارهای نوظهور هند و چین جستجو کرد. هرچند تولید گوشی ۱۱۰۰ نوکیا از سال ۲۰۰۹ به صورت رسمی متوقف شده، با این حال کپی کاران چینی هنوز هم مدلی مشابه آن را با همان نام اصلی راهی بازار می‌کنند.

 

فارنت

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه