1130بازدید 0دیدگاه‌ها

مشخصات رسمی اسنپ‌دراگون ۸۲۰ معلوم شد: ISP جدید و ۴۰ درصد قدرت گرافیکی بیشتر با آدرنو ۵۳۰

نویسنده:‏درآگوست 13, 2015
 

اسنپ‌دراگون ۸۲۰ کوالکام تراشه‌ی فوق پیشرفته‌ای است که منتظرش بودید: بعد از افتضاح بزرگی که با اسنپ‌دراگون ۸۱۰ پیش آمد و مساله‌ی داغ شدن بیش از حد آن، کوالکام به سختی روی اسنپ‌دراگون ۸۲۰ کار می‌کرد و اکنون نخستین جزئیات در مورد قدرت گرافیک و ISP جدید آن منتشر شده است.

متاسفانه کوالکام هنوز آماده نیست تا مشخصات فنی پردازنده‌ای را که روی این تراشه قرار گرفته، منتشر کند. اما به زودی درباره‌ی این مشخصات خواهیم شنید. توجه داشته باشید که اسنپ‌دراگون ۸۲۰ قرار است نخستین تراشه‌ای باشد که هسته‌ای ۶۴ بیتی با طراحی اختصاصی کوالکام خواهد داشت که جانشین طراحی کورتکس A خواهد شد. همراه جریان باشید تا بیشتر در جریان قرار بگیریم.

 

پردازنده‌ی گرافیکی آدرنو ۵۳۰

نخستین چیزی که در مورد پردازنده‌ی گرافیکی آدرنو ۵۳۰ در اسنپ‌دراگون ۸۲۰ باید بدانید، این است که قدرت آن ۴۰ درصد افزایش یافته است. همزمان، این پردازنده در مقایسه با آدرنو ۴۳۰، چهل درصد هم انرژی کمتری مصرف می‌کند که این مصرف انرژی کم به این دلیل است که آدرنو ۵۳۰ با سرعت بیشتری به حالت آماده‌باش می‌رود تا انرژی کمتری مصرف کند.

این پردازنده‌ی گرافیکی از OpenGL ES 3.1 و Android Extension Pack پشتیبانی می‌کند و انتظار می‌رود در برخی پلتفرم‌ها از OpenGL ES 3.2 هم پشتیبانی کند. از نظر پردازش ویدئو، این پردازنده می‌تواند تصاویری برای نمایشگرهای ۴K با ۶۰ فریم بر ثانیه تولید و از طریق کابل HMDI 2.0 به نمایشگر منتقل کند. از طریق اتصال بی‌سیم، این پردازنده‌ی گرافیکی می‌تواند تصاویری با کیفیت ۴K و ۳۰ فریم بر ثانیه استریم کند.

Adreno-530-GPU-details۱Adreno-530-GPU-details

 

پردازنده‌ی سیگنال تصویر (ISP) جدید

ISP یا پردازنده‌ی سیگنال جدیدی که برای اسنپ‌دراگون ۸۲۰ در نظر گرفته شده است، تصاویری با کیفیت بهتر ارائه خواهد کرد. این جمله کمی مبهم است، به همین دلیل کوالکام برای روشن شدن موضوع، تصویری منتشر کرده که نشان می‌دهد این قابلیت جدید چگونه می‌تواند جزئیات بهتر و دقیق‌تری از یک صحنه را ثبت کند و به نمایش بگذارد. این ISP می‌تواند تنظیمات سه سنسور را که به صورت همزمان کار می‌کنند، ثبت کند. این پردازشگر می‌تواند حداکثر رزولوشن ۲۵ مگاپیکسل را پشتیبانی کند و در حالت فیلم‌برداری با حداکثر رزولوشن، با ۳۰ فریم بر ثانیه فیلم بگیرد.

انتظار می‌رود نخستین تراشه‌های اسنپ‌دراگون ۸۲۰ از معماری ۱۶ نانومتری بهره ببرند و اوایل ۲۰۱۶ روانه‌ی بازار شوند. تا آن موقع حسابی فرصت داریم که ببینیم تراشه‌ی A9 اپل و سری جدید اکسینوس ۷ چه ویژگی‌ها و مشخصاتی دارند.

Qualcomm-Spectra-ISP-840x446

 

Phone Arena

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه