1098بازدید 0دیدگاه‌ها

سیانوژن: کاربران ما بیشتر از مجموع کاربران ویندوز موبایل و بلک‌بری است

نویسنده:‏درآگوست 9, 2015
 

عدنان بگوویچ یکی از کارکنان سیانوژن است و به گفته‌ی او این شرکت ۵۰ میلیون کاربر در سرتاسر جهان دارد. این سیستم عامل هم‌اکنون بیشتر از مجموع کاربران ویندوز موبایل و بلک‌بری توانسته است کاربران را به خود جلب کند. بنا به این گزارش، از دسامبر ۲۰۱۳ تا کنون، این سیستم عامل حدود ۱۰ میلیون نصب داشته است. همراه جریان بمانید تا بیشتر در جریان قرار بگیریم.

سیانوژن که در ابتدا تنها روی دستگاه‌های اندرویدی روت‌شده نصب می‌شد، اکنون به سیستم عاملِ پیش‌فرض تعدادی محدود از گوشی‌های هوشمند تبدیل شده است. مثلاً گوشی وان‌پلاس وان همراه با این سیستم عامل روانه‌ی بازار شد. پس از آن سیانوژن با یک شرکت هندی قرارداد همکاری بست. اقدامی که باعث شد وان‌پلاس سیستم عامل اختصاصی خودش را بر پایه‌ی اندروید توسعه بدهد.

فایده‌ی استفاده از سیانوژن به جای اندروید این است که سیانوژن شخصی‌سازی‌ها و تنظیمات زیادی در اختیار کاربر می‌گذارد که در اندروید پیدا نمی‌شود. با استفاده از سیانوژن، در واقع کنترل هرچه بیش‌تری روی گوشی هوشمندتان دارید.

البته در گفته‌های بگوویچ هم نکته‌ای وجود دارد که نباید نادیده گرفته شود. او به «ویندوز موبایل» اشاره کرده و نه به «ویندوز فون». نکته اینجا است که ویندوز ۱۰ موبایل هنوز منتشر نشده و ویندوز موبایل سال‌هاست که یک سیستم عامل خارج از رده به حساب می‌آید. به هر حال نکته‌ی اصلی اینجاست که سیانوژن اکنون روی تعداد زیادی از گوشی‌های هوشمند نصب شده است. مطمئنا سیانوژن خطری برای گوگل به حساب نمی‌آید و بعید است که بخواهد روزی به این سمت پیش برود. اما این استارتاپ بسیار موفق بوده است و داستان موفقیت‌های آن هنوز ادامه دارد.

cm-a

 

AndroidCentral

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه