2060بازدید 0دیدگاه‌ها

شایعه: اپل می‌خواهد از ۲۰۱۶ به بعد از نمایشگرهای OLED استفاده کند

نویسنده:‏درآگوست 8, 2015
 

نمایشگرهای OLED نسبت به نمایشگرهای LCD جدیدترند، اما این نوع نمایشگرها در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی به دست آورده‌اند. گفته می‌شود هواوی نیز به زودی از نمایشگرهای OLED برای گوشی‌های هوشمند خود استفاده خواهد کرد و احتمالاً این رویه با فبلت هواوی نکسوس آغاز خواهد شد. اما به تازگی شایعه‌ی دیگری به گوش می‌رسد: اپل می‌خواهد از سال ۲۰۱۶ در برخی از دستگاه‌های خود از نمایشگرهای OLED استفاده کند. همراه جریان بمانید تا بیشتر در جریان قرار بگیریم.

منبع این شایعه اشاره‌ای نکرده است که اپل در کدام یک از دستگاه‌های خود از نمایشگرهای OLED استفاده خواهد کرد، اما می‌شود این گونه تصور کرد که اشاره‌ی این شایعه به آیفون و آیپد باشد. از آنجا که چنین تغییری، دگرگونی بزرگی برای اپل به حساب می‌آید، هنوز نمی‌شود در مورد درستی آن نظر درستی داد.

شایعه‌ی دیگری به گوش می‌رسد مبنی بر این‌که کوپرتینویی‌ها قصد ندارند از پنل‌های AMOLED سامسونگ استفاده کنند. گرچه هنوز اشاره‌ای نشده است که اپل به سوی کدام تامین‌کننده خواهد چرخید، اما می‌شود در این باره حدس‌هایی زد. نخستین شرکتی که نامش به ذهن می‌آید، رقیب خانگی سامسونگ، یعنی ال‌جی است. LG Display هم‌اکنون نمایشگرهایی برای آیفون ۶ می‌سازد و رابطه‌ی این شرکت با اپل خوب است. افزون بر این باید به این نکته هم اشاره کرد که اپل‌واچ نخستین دستگاه اپلی است که از فناوری OLED بهره می‌برد. در واقع این ساعت هوشمند از صفحه‌نمایشی P-OLED ساخت شرکت ال‌جی بهره می‌برد.

 

نوشته‌های مرتبط:

اپل همچنان به بلعیدن سهم بازار اندروید در آمریکا ادامه می‌دهد

تصویری از پنل جلوی آیفون ۶ اس منتشر شد: تغییری مشاهده نمی‌شود

 

GforGames

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه