1271بازدید 0دیدگاه‌ها

چگونه میکروسیم را به نانوسیم تبدیل کنیم؟

نویسنده:‏درمرداد ۱۱, ۱۳۹۴
 

  همراه به نازک‌تر و ظریف‌تر شدنِ گوشی‌های هوشمند، تمام فضاهای اضافی و اضافه‌های قطعات داخلی گوشی‌ها رفته رفته کنار گذاشته می‌شوند. یکی از این قطعه‌های داخلی سیم‌کارت است که شرکتی مانند اپل در کوچک‌تر شدن آن نقشی اصلی داشته‌ است. در چند سال گذشته شاهد بوده‌ایم که سیم‌کارت معمولی به میکروسیم و بعد به نانوسیم تبدیل شده است. اگر دو سال پیش گوشی خریده‌اید و اکنون به فکر یک گوشی جدید هستید، ممکن است متوجه شوید که گوشی جدید، با میکروسیم شما کار نمی‌کند و به یک نانوسیم نیاز دارد. همراه جریان بمانید تا بیشتر در جریان قرار بگیریم.

خب، چه باید کرد؟ ساده‌ترین راه این است که به یک دفتر امور مشترکین یا خدمات موبایل بروید و از فروشنده بخواهید میکروسیم‌تان را به نانوسیم تبدیل کند. اما رفتن به دفتر امور مشترکین یا فروشگاهی که این خدمات را ارائه کند، وقت‌گیر و پردردسر است. خوشبختانه راه حل دیگری هم دارید: خودتان سیم‌کارت‌تان را ببُرید. هنگام بریدن قسمت‌های اضافی این نکته‌ی کلی را به خاطر داشته باشید: قسمت‌های پلاستیکی حاشیه‌ی سیم‌کارت را ببرید، اما هرگز نباید به آن قسمت فلزی زردرنگ وسط سیم‌کارت آسیبی برسد.

نتیجه‌ی کار شاید به تر و تمیزی یک نانوسیم معمولی نباشد، اما کاملاً عملی و کاربردی است. به ویژه اینکه اگر نمی‌خواهید برای رفتن به یک دفتر امور مشترکین و ایستادن در صف وقت بگذارید. تصویر زیر ابعاد سیم‌کارت معمولی، میکروسیم و نانوسیم را به نمایش می‌گذارد. تصویر زیر می‌تواند برای بُرش سیم‌کارت کمک‌تان کند.

چگونه میکروسیم را به نانوسیم تبدیل کنیم؟

 

هشدار: توجه داشته باشید که اگر به اندازه‌ی کافی مراقب نباشید، ممکن است به قسمت فلزی سیم‌کارت آسیب وارد کنید و سیم‌کارت از کار بیفتد. در این صورت دیگر ناچارید حتما به دفتر امور مشترکین مراجعه کنید و یک سیم‌کارت جدید بگیرید!

Phone Arena

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه