1084بازدید 0دیدگاه‌ها

گزارش مالی اپل در فصل سوم ۲۰۱۵: فروش میلیارد دلاری اپل‌واچ

نویسنده:‏درتیر ۳۱, ۱۳۹۴
 

امروز اپل گزارش مالی فصل سوم سال ۲۰۱۵ خود را منتشر کرد، گزارشی که بر اساس آن این شرکت سود فوق‌العاده‌ی دیگری را ثبت کرده است. سرمایه‌گذاران مشتاق بودند تا جزئیاتی در مورد فروش اپل‌واچ بدانند، اما گویا همچنان بخش اصلی درآمد این شرکت به فروش آیفون، آیپد و مک مربوط می‌شود. اپل در این مدت ۴۹٫۶ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است که این عدد کمی بیشتر از تخمین ۴۹ میلیارد دلاری تحلیل‌گران است. سود حاصل از این درآمد نیز ۱۰٫۷ میلیارد دلار گزارش شده است. البته رکورد سود فصلی اپل همچنان مربوط به سه‌ماهه‌ی نخست امسال است که توانست سودی بالغ بر ۱۸ میلیارد دلار کسب کند. با جریان همراه باشید.

تحلیل‌گران بر این باور بودند که اپل در این فصل چیزی در حدود ۴ میلیون اپل‌واچ خواهد فروخت. اما با توجه به قیمت‌ها و مدل‌های بسیار متنوع این ساعت هوشمند، بسیار سخت است که تخمین بزنیم اپل در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۱۵ چند ساعت هوشمند فروخته است. تنها چیزی که اکنون می‌توانیم بگوییم، این است که درآمد مربوط به «کالاهای دیگر» در این گزارش، به رقم ۲٫۶۴ میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است، رقمی که حدود ۱٫۷۶ میلیارد دلار بیشتر از مقدار مدت مشابه در سال گذشته است. لوکا مائستری، یکی از مقام‌های اپل، نیز به نیویورک‌تایمز گفته است «فروش اپل‌واچ در ۹ هفته‌ی ابتدایی عرضه بیشتر از فروش آیفون و آیپد در ۹ هفته‌ی ابتدایی بوده است». مائستری همچنین به آسوشیتدپرس گفته است درآمد حاصل از فروش اپل‌واچ، درآمد حاصل از «کالاهای دیگر» اپل را حدود ۹۵۲ میلیون دلار افزایش داده است، در حالی که درآمد حاصل از آیپاد و غیره کاهش نشان می‌دهد. به عبارت دیگر درآمد اپل از فروش اپل‌واچ در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۱۵، چیزی بیش از یک میلیارد دلار بوده است.

۱

فروش آیفون همچنان بزرگ‌ترین محل درآمد اپل است و حدود ۷۰ درصد درآمد این شرکت را تشکیل می‌دهد. اپل در فصل سوم امسال ۴۷٫۵ میلیون دستگاه آیفون فروخته است، در حالی که در مدت مشابه پارسال این رقم ۳۵ میلیون دستگاه بوده است. اپل در این فصل ۱۰٫۹ میلیون دستگاه آیپد فروخته است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال (۱۳٫۳ میلیون دستگاه در فصل سوم ۲۰۱۴) کاهش نشان می‌دهد. تعداد مک‌هایی که اپل در این مدت فروخته است نیز از ۴٫۴ میلیون دستگاه در فصل سوم سال گذشته به ۴٫۸ میلیون دستگاه در فصل سوم امسال افزایش یافته است.

۲

 

The Verge

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه