1358بازدید 0دیدگاه‌ها

به‌روزرسانی‌های خودکار و اجباری ویندوز ۱۰ چیز خوبی است

نویسنده:‏درتیر ۲۶, ۱۳۹۴
 

به‌روزرسانی‌های نسخه‌ی Windows 10 Home مایکروسافت خودکار و به صورت اجباری خواهد بود. به عبارت دیگر، کاربران این نسخه از ویندز نمی‌توانند به‌روزرسانی‌های ویندوز را به صورت دستی کنترل کنند و یا آن را غیرفعال نمایند. به تازگی نسخه‌ی جدیدی از این سیستم عامل در اختیار آزمایش‌کنندگان ویندوز ۱۰ قرار گرفته است که در بخش توافق‌نامه‌ی آن تاکید شده است که کاربران ویندوز ۱۰ به‌روزرسانی‌های خودکار را بدون دریافت هیچ‌گونه پیامی، دریافت خواهند کرد. این تغییر استراتژی مایکروسافت باعث نگرانی برخی از کاربران ویندوز شده است. بیایید بیشتر در جریان قرار بگیریم.

به صورت پیش‌فرض، وقتی کاربر مشغول استفاده از کامپیوترش نباشد، ویندوز ۱۰ به صورت خودکار فایل‌های به‌روزرسانی را دانلود و نصب خواهد کرد و سپس دستگاه را ریستارت خواهد نمود. تنها یک گزینه‌ی دیگر وجود دارد: دانلود کردن، نصب کردن و انتخاب زمان ریستارت شدن کامپیوتر. این وضعیت تغییر مهمی در مقایسه با ویندوز ۸٫۱ است که چهار گزینه‌ی مختلف در مورد نحوه‌ی به‌روزرسانی سیستم عامل در اختیار کاربر می‌گذارد.

اکنون بسیاری از کاربران ویندوز در مورد دو موضوع نگرانند: به‌روزرسانی‌های اجباری و دریافت ناقص و معیوب فایل‌های به‌روزرسانی. ویندوز ۱۰ به صورت خودکار به‌روزرسانی‌ها را دانلود خواهد کرد، بنابراین کسانی که اینترنتی کُند و محدود دارند، نمی‌توانند زمان به‌روزرسانی سیستم عامل‌شان را مدیریت کنند. از سوی دیگر، به‌روزرسانی‌های ویندوز ۱۰، به وصله‌های امنیتی محدود نمی‌شود و شامل برخی امکانات و نرم‌افزارهای داخلی ویندوز هم می‌شود. در نتیجه بسته‌های به‌روزرسانی این سیستم عامل، حجم زیادی خواهند داشت. نگرانی اصلی در مورد به‌روزرسانی‌های ناقص و معیوب است. امّا مدل مایکروسافت برای مدیریت ویندوز جدید، یعنی مدل «ویندوز به عنوان سرویس یا خدمات» می‌تواند تا حد زیادی این مشکل را حل کند. هم‌اکنون به‌روزرسانی‌های معیوب بسیار نادر است و بدنه‌ی ۵ میلیون نفریِ کاربران آزمایشی ویندوز ۱۰، فرصتی مناسب در اختیار مایکروسافت می‌گذارد تا به‌روزرسانی‌ها را پیش از ارائه‌ی رسمی، به خوبی آزمایش کند.

گرچه نگرانی‌هایی در مورد نحوه‌ی به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ وجود دارد، امّا نکات مثبت این شیوه‌ی به‌روزرسانی اهمیت بیشتری دارد. روی هم رفته به‌روزرسانی‌های ویندوز ۱۰ خودکار و عادی خواهد شد و این به‌روزرسانی‌ها بیشتر در رده‌ی به‌روزرسانی‌های مرورگر گوگل کروم قرار خواهد گرفت. گوگل به صورت منظم کروم را به‌روزرسانی می‌کند و هر بار که کاربر کروم را می‌بندد و یا کامپیوترش را ریستارت می‌کند، این به‌روزرسانی‌ها نصب و اجرا می‌شوند. این شیوه همه‌ی کاربران را به‌روز نگه می‌دارد و امنیت‌شان را تضمین می‌کند، اکنون نوبت به ویندوز ۱۰ رسیده است که چنین رویکردی را در پیش بگیرد.

از طریق این مطلب می‌توانید در جریان شیوه‌ی نصب نسخه‌ی آزمایشی ویندوز ۱۰ قرار بگیرید.

 

The Verge

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه