1344بازدید 0دیدگاه‌ها

مایکروسافت بالاخره توضیح داد: دقیقاً چه کسانی به‌روزرسانی رایگان ویندوز ۱۰ را دریافت می‌کنند؟

نویسنده:‏درتیر ۲, ۱۳۹۴
 

  مایکروسافت تقریباً همه را درباره‌ی نحوه‌ی به‌روزرسانی رایگان ویندوز ۱۰ سردرگم کرده بود. به ویژه این‌که هفته‌ی گذشته یکی از کارکنان مایکروسافت خبر داد که این شرکت قصد دارد کاربران نسخه‌ی پیش‌نمایش ویندوز ۱۰ را به رایگان به نسخه‌ی نهایی به‌روزرسانی کند. اما با این‌که به نظر می‌رسید همه‌ی آزمایش‌کنندگان ویندوز ۱۰ می‌توانند به رایگان نسخه‌ی نهایی را دریافت کنند، اما در حقیقت موضوع کمی پیچیده‌تر است. بیایید بیشتر در جریان قرار بگیریم.

مایکروسافت برای از بین بردن این سردرگمی در یک پست وبلاگی توضیح داده است که چه کسانی نسخه‌ی رایگان ویندوز ۱۰ را دریافت خواهند کرد. روشن است که کاربران ویندوز ۷ و ویندوز ۸٫۱ (البته دارندگان نسخه‌ی اورجینال) روز ۲۹ جولای نسخه‌ی نهایی ویندوز ۱۰ را به عنوان یک به‌روزرسانی رایگان دریافت خواهند کرد، همچنین کاربران نسخه‌ی پیش‌نمایش ویندوز ۱۰ نیز یک به‌روزرسانی رایگان خواهند داشت. اما در مورد کاربران نسخه‌ی پیش‌نمایش، تفاوت کوچکی وجود دارد.

تفاوت نحوه‌ی به‌روزرسانی کاربران نسخه‌ی پیش‌نمایش این است که آن‌ها برای دریافت نسخه‌ی نهایی، باید درآینده همچنان آزمایش‌کننده‌ی ویندوز باقی بمانند و به دریافت به‌روزرسانی‌های پیش‌نمایشی ادامه بدهند. بنابراین اگر نسخه‌ی پیش‌نمایش ویندوز ۱۰ را نصب کرده‌ باشید و بعد به نسخه‌ی نهایی به‌روزرسانی شوید، تا زمانی که به دریافت به‌روزرسانی‌های پیش از عرضه ادامه بدهید، نیازی به فعال‌سازی یا همان activation ویندوز خود ندارید.

به عبارت دیگر اگر شما نسخه‌ی پیش‌نمایش ویندوز ۱۰ را نصب کرده باشید و روز ۲۹ جولای نسخه‌ی نهایی را دریافت کنید و بخواهید از جمع آزمایش‌کنندگان ویندوز ۱۰ خارج شوید، دیگر ویندوزتان اصل یا genuine نخواهد بود، و اگر لایسنس جدیدی برای این ویندوز دریافت نکنید، نسخه‌ی شما منقضی خواهد شد.

پس اگر می‌خواهید بدون آن‌که پولی بپردازید نسخه‌ی نهایی ویندوز ۱۰ را داشته باشید، باید همچنان به عنوان یکی از آزمایش‌کنندگان ویندوز ۱۰ به دریافت به‌روزرسانی‌های پیش از عرضه ادامه بدهید. در عمل اشکالات نرم‌افزاری و پایدار نبودن سیستم عامل بهایی است که برای داشتن این نسخه از ویندوز خواهید پرداخت.

پیش از این در جریان نحوه‌ی نصب نسخه‌ی پیش‌نمایش ویندوز ۱۰ را مرور کرده‌ایم.

نظر شما چیست؟ حاضرید برای داشتن یک نسخه‌ی اصل از ویندوز ۱۰، از آزمایش‌کنندگان این سیستم عامل باشید و اشکالات نرم‌افزاری را تحمل کنید؟

 

THEVERGE

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه