2950بازدید 0دیدگاه‌ها

چگونه عکس‌هامان را در گوگل فوتوز آپلود کنیم؟

نویسنده:‏درژوئن 15, 2015
 

همان‌طور که در جریان هستید، گوگل به تازگی سرویس جدیدی به نام «گوگل‌فوتوز» یا Google Photos راه‌اندازی کرده است. سرویسی که یک شبه به رقیبی برای پلتفرم‌های دیگرِ ذخیره‌ی عکس آنلاین تبدیل شده است. در حال حاضر می‌توان از طریق اپ اندروید، iOS و مرورگر وب به این سرویس دسترسی داشت.

خوشبختانه گوگل یک نرم‌افزار برای کامپیوترهای تحت ویندوز و OS X هم ارائه کرده است که با استفاده از آن می‌توان به سرویس گوگل فوتوز دسترسی داشت و عکس‌ها و ویدئوها را در آن ذخیره کرد. در ادامه می‌خواهیم روش کار با این نرم‌افزار دسکتاپ را مرور کنیم.

گام ۱: به صفحه‌ی دانلود نرم‌افزار دسکتاپ گوگل فوتوز بروید. اولین باری که این صفحه را باز می‌کنید، معرفی کوتاهی از سرویس جدید گوگل خواهید دید. بعد از دیدن این معرفی کوتاه، روی دکمه‌ی Desktop Uploader کلیک کنید. سایت به صورت خودکار سیستم عامل شما را تشخیص می‌دهد و دانلود نرم‌افزار مناسب آغاز می‌شود.

گوگل فوتوز

 

گام ۲: فایل دانلود شده را نصب کنید و با استفاده از نام کاربری و کلمه‌ی عبورتان، وارد حساب کاربری خود شوید.

 

گام ۳: نرم‌افزار از شما خواهد پرسید که کدام پوشه‌ها را در گوگل فوتوز آپلود کند.

Google-Photos-desktop-uploader-2

در این مرحله می‌توانید کیفیت عکس‌های آپلود شده را هم تعیین کنید. با انتخاب گزینه‌ی High Quality عکس‌های شما ممکن است کمی فشرده‌سازی شوند، ولی محدودیتی برای آپلود کردن عکس ندارید. و اگر گزینه‌ی Original را انتخاب کنید، عکس‌های شما تغییری نمی‌کند، ولی برای آپلود کردن عکس با محدودیت حجمی روبه‌رو خواهید بود (مگر این‌که از گوگل فضای اضافی بخرید).

 

گام ۴: اکنون صبر کنید تا گوگل فوتوز عکس‌های شما را آپلود کند. بسته به سرعت اینترنت و حجم عکس‌های شما، این مرحله ممکن است از چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد.

اکنون عکس‌های شما در گوگل‌فوتوز ذخیره شده‌اند و هر زمان که بخواهید می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید. دقت کنید که اولین باری که عکسی را آپلود می‌کنید، تنها خودتان به آن عکس دسترسی دارید و  دیگران نمی‌توانند عکس شما را ببینند، مگر آن‌که بخواهید عکس‌هاتان را با بقیه به اشتراک بگذارید.

 

جریان

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه