1861بازدید 0دیدگاه‌ها

سامسونگ و اپل دارند استفاده از دوربین دوگانه را بررسی می‌کنند

نویسنده:‏درژوئن 11, 2015
 

شایعه‌هایی به گوش می‌رسد مبنی بر این‌که هم سامسونگ و هم اپل مشغول بررسی استفاده از دوربین دوگانه برای گوشی‌های هوشمند بعدی خود هستند. یک رسانه‌ی کره‌ای هم این موضوع را از طریق یکی از تامین‌کنندگان قطعه تایید کرده است. سفارش‌های این دو غول تولیدکننده‌ی گوشی نشان می‌دهد باید منتظر تغییرات تازه‌ای در ماژول دوربین گوشی‌های آن‌ها باشیم. بیایید بیشتر در جریان قرار بگیریم.

گوشی‌هایی که دوربین دوگانه دارند می‌توانند مزایای جالبی نسبت به دوربین‌های معمولی داشته باشند. دوربین‌هایی که به نظر می‌رسد در حال حاضر به انتهای خود رسیده باشند: دوربین‌هایی با قدرت ۱۶ یا ۲۰ مگاپیکسل و لرزش‌گیر اپتیکال که روی یک گوشی هوشمند سبک و نازک سوار شده‌اند. در دوربین‌های دوگانه، اگر لنزها و سنسور چیدمان درستی داشته باشند، عمق میدان، روشنایی و رنگ عکس به شکل قابل توجّهی بهبود خواهد یافت. شکل سخت‌افزاری ظریف گوشی‌های هوشمند امروزی به تولیدکنندگان اجازه نمی‌دهد ماژول‌های دوربین بزرگ با لنزهای قوی‌تر در ساختار گوشی به کار ببرند تا نتیجه‌ی کار عکس‌های بهتری باشد، به همین دلیل اضافه کردن لنز یا سنسور دوم می‌تواند راه حلی برای این مشکل به دست بدهد.

article_05135048343935

البته استفاده از دوربین‌های دوگانه چیز تازه‌ای نیست و پیش از این در گوشی‌های تولیدکنندگانی مانند اچ‌تی‌سی و هواوی نمونه‌های آن را دیده‌ایم. در واقع آنچه که اپل و سامسونگ به دنبالش هستند، ایده‌ی چندان تازه‌ای نیست. اپل حتی سال گذشته شرکت LinX را هم خرید که حوزه‌ی فعالیت آن استفاده از چند سنسور همزمان برای ثبت چند تصویر همزمان است. از این روش می‌توان برای تشخیص عمق و یا ساختن تصاویر سه‌بُعدی استفاده کرد.

به هر حال هنوز معلوم نیست این شایعه‌ها چقدر حقیقت دارد و باید کمی صبر کنیم و منتظر اطلاعات و شواهد تازه باشیم.

 

ETNews

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه