2168بازدید 0دیدگاه‌ها

اپل موزیک برای کاربران اندروید رایگان نخواهد بود

نویسنده:‏درژوئن 10, 2015
 

اپل روز دوشنبه‌ی گذشته سرویس جدیدی به نام Apple Music معرف کرد که قرار است دو نوع خدمات جدید به کاربران iOS ارائه کند. این سرویس شامل سطح رایگان با محدودیت استفاده از خدمات و سطح پولی و بدون محدودیت خواهد بود. سرویس پولی اپل موزیک هم ۹٫۹۹ یا ۱۴٫۹۹ دلار در ماه تعیین شده است. اما ظاهرا نسخه‌ی رایگان این سرویس که قرار است در قالب یک اپ ارائه شود، تنها برای iOS خواهد بود و کاربران اندروید باید حتماً از نسخه‌ی پولی این سرویس استفاده کنند.

نکته‌ی جالبی که درباره‌ی اپ اپل موزیک وجود دارد این است که این اپ نخستین اپ اندرویدی خواهد بود که اپل آن را تولید کرده است. قرار است این اپ در سال میلادی جاری منتشر شود، اما نسخه‌ی اندروید یک تفاوت مهم نسبت به نسخه‌ی iOS خواهد داشت. همان‌طور که اشاره کردیم، کاربران اندروید به سرویس استریم رایگان موسیقی دسترسی نخواهند داشت. اما اندرویدی‌ها چه چیزی را از دست خواهند داد؟ سرویس رایگان اپل موزیک به کاربران اجازه می‌دهد به ایستگاه رادیویی Beats One و چند ایستگاه رادیویی دیگر گوش بدهند. این کاربران می‌توانند برای چند دفعه‌ی محدود از گزینه‌ی Next استفاده کنند.

اینک این پرسش مطرح است که آیا اپل می‌تواند کاری را انجام بدهد که رقیبانش نتوانسته‌اند انجام بدهند؟ و تعداد زیادی حساب کاربری پولی را برای اپل موزیک جذب کند؟ توجه داشته باشید که ۴۵ میلیون نفر از کاربران ۶۰ میلیونی اسپاتیفای، از سرویس رایگان آن استفاده می‌کنند. و تنها ۴ درصد از کاربران پاندورا از سرویس پولی آن بهره می‌برند. استفاده‌ی نامحدود از گزینه‌ی Next، دسترسی کامل به آرشیو موسیقی اپل، افزودن ترک‌ها به فهرست علاقمندی‌های کاربر و امکان گوش دادن به موسیقی به صورت آفلاین از جمله امکاناتی است که اپل برای جذب مشتریان پولی در نظر گرفته است.

آیا اپل می‌تواند درصد بالایی از کاربران پولی داشته باشد؟ این مساله‌ای است که تا پایان سال جاری، یا اوایل سال بعد، خواهیم فهمید.

 

Gizmodo

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه