4141بازدید 0دیدگاه‌ها

ده نکته از مراحل ساخت انیمیشن «کابوس قبل از کریسمس» تیم برتون که نمی‌دانستید

نویسنده:‏درژوئن 9, 2015
 

کابوس قبل از کریسمس یکی از بهترین انیمیشن‌هایی است که تا حالا دیده‌ایم. جدای از داستان سرگرم‌کننده و موسیقی دلنشین، این فیلم موفقیت سینمایی بزرگی بود. شاید بد نباشد کمی بیشتر از مراحل ساخت و تولید این انیمیشن جذاب بدانید.
کابوس قبل از کریسمس بر اساس شعری از تیم برتون ساخته شده که خودش نقاشی‌هایی هم برای آن کشیده است. چه انسان با استعدادی!

nightmare_before_christmas_quiz_result_04 (1)

۱. صدها هزار تصویر برای ساخت این فیلم کشیده شده. هر صحنه‌ی فیلم جداگانه نقاشی شده و سپس از آن فیلم تهیه کرده‌اند. باید برای این کار سخت از دست اندرکاران این انیمیشن قدردانی کنیم.

۰۱-dyk-nightmare
۲. هنرمندان طرح‌های مفهومی، شخصیت‌ها و پس زمینه‌ها را با دست غیر غالب‌شان کشیده‌اند تا ظاهری عجیب و غریب به فیلم بدهند. هنوز هم خیلی بهتر از آن چیزی است که ما با دست غالب‌مان می‌کشیم.

sally1_nightmare-before-christmas_awkward-1
۳. اکسپرسیونیسم تاثیر زیادی بر طراحی صحنه و لباس در فیلم داشته است.

۰۴-dyk-nightmare
۴. موسیقی دنی الفمن نقش مهمی در شکل دادن به داستان داشته است. همان‌طور که او توضیح داده است “همیشه با متن داستان شروع می‌کنند و بعد به فکر می افتند چطور آهنگ ها را را در آن جا بدهند. اما تیم و من فقط خط اصلی حوادث را مشخص کردیم و بقیه داستان را با کمک آهنگ ها نوشتیم. بنظر من این بهترین راه برای خلق یک اثر موزیکال است.”

۰۵-dyk-nightmare

۵. به اسکلت‌ شخصیت‌های ثابت آرماتور می‌گویند. اسکلتی که داستان فیلم حول آن شکل گرفته جک اسکلینگتون نام دارد.

۰۶-dyk-nightmare
۶. کارولین تامپسون که فیلمنامه را نوشته گفته است: “درحالی که مشکل جک موضوع اصلی فیلم را در بر می‌گیرد، سالی به آن روح و احساس بخشیده است.” می‌شود گفت سالی بهترین حرف‌ها و نصیحت‌ها را برای همه‌ی ما دارد.

۰۷-dyk-nightmare
۷. تعدادی سر جایگزین برای سالی طراحی شده بود تا برای او قابلیت بروز طیف وسیعی از احساسات فراهم شود. او ده چهره‌ی مختلف دارد که هر کدام یازده حالت منحصر به فرد را شامل می‌شود. با در نظر گرفتن کارهای عجیب و غریب دور و بری‌هایش راحت می‌شود حدس زد چرا او به این همه چهره و حالت حسی نیاز دارد.

۰۸-dyk-nightmare
۸. اوگی بوگی قرار بوده بدترین کابوس بیننده را مجسم کند: تلی از حشرات که در هم می‌لولند. به جرات می‌توان گفت او موفق شده است.

۰۹-dyk-nightmare
۹. لیست بچه‌های خوب و بد بابا نوئل مثل کاغذ معمولی بنظر می‌رسد ولی در واقع دو لایه نازک کاغذ است که بین آن فویل آلومینیم گذاشته‌اند تا هم انعطاف پذیر باشد و هم بشود به آن شکل داد. فکر خوبی بوده!

۱۰-dyk-nightmare
۱۰. تیم برتون پیش از ساخت این انیمیشن گفته بود: “گرچه اسم فیلم ترسناک بنظر می‌رسد، کابوس قبل از کریسمس داستانی شاد است و هیچ شخصیت واقعا منفی در آن وجود ندارد. شخصیت‌ها همه در تلاشند کار خوبی انجام دهند و فقط کمی کارها به هم می‌ریزد.” ولی ما اوگی بوگی را از این قاعده مستثنا می‌کنیم.

۱۱-dyk-nightmare
خب حالا نوبت شماست. اگر از جزئیات این انیمیشن چیزی می‌دانید که اینجا گفته نشده برای ما کامنت بگذارید و مقابل دوستانتان خودی نشان بدهید.

 

 

جریان

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه