1157بازدید 0دیدگاه‌ها

اینتل و ای دیتا پیشرو در فناوری انتقال اطلاعات در کامپیوتکس ۲۰۱۵

نویسنده:‏درخرداد ۱۵, ۱۳۹۴
 

هر ساله شرکت‌های کوچک و بزرگ آسیایی فعال در زمینه تکنولوژی و آی‌تی، برای نمایش بهترین‌های خود و نیز سیر تحولات محصولات خود در آینده، در شهر تایپه تایوان در نمایشگاهی موسوم به کامپیوتکس گرد هم می‌آیند تا بزرگترین رویداد تکنولوژی آسیا را رغم زنند. یکی از بزرگترین و داغ‌ترین اخبار کامپیوتکس امسال از اینتل شنیده شد که با ارائه تکنولوژی انتقال اطلاعات کابلی، تاندربولت ۳، رسما از یو‌اس‌بی تایپ سی (USB Type-C) پشتیبانی کرد. در ادامه بیشتر شما را در جریان اخبار کامپیوتکس ۲۰۱۵ قرار می‌دهیم.

اینتل ای دیتا USB نوع C کامپیوتکس 2015 تایوان اینتل ای دیتا USB نوع C کامپیوتکس 2015 تایوان

با وجود فرا‌گیر شدن تکنولوژی‌هایی مانند ۴K که اطلاعتی با حجم‌های بالا تولید می‌کنند، علاوه بر فضاهای ذخیره سازی، انتقال اطلاعات کابلی نیز به یکی از دغدغه‌های کاربران تبدیل شده است و چیزی که در این میان حائز اهمیت می‌شود سرعت و سادگی است. تکنولوژی تاندربولت ۳ اینتل تکنولوژی انتقال اطلاعاتی است که آینده کابل‌های امروزی را تغییر خواهد داد و باید در آینده‌ای نزدیک شاهد کابل‌های یکپارچه‌ای باشیم که تمام نیاز‌های ما را بر طرف خواهند کرد. از شارژ گوشی‌های هوشماندمان گرفته، تا اتصال دستگاه‌های پخش ۴K به تلویزیون و غیره. با این حساب باید منتظر دستگاه‌هایی باشیم که همانند آخرین مک‌بوک شرکت اپل از USB Type-C پشتیبانی کنند. این پورت یکپارچه به کاربر اجازه می‌دهد تا خروجی های HDMI ،VGA ،Type-A و USB-C را از طریق یک پورت مشترک و تنها یک کابل به لپ‌تاپ یا هر وسیله‌ی دیگر وصل کرد.  USB نوع C با بکارگیری از حالت‌های متناوب می‌تواند از پروتکل‌های متنوعی پشتیبانی کند. در این حالت شما می‌توانید از طریق یک پورت اتصال USB، خروجی‌های مختلفی مانند HDMI، VGA، DisplayPort و یا انواع دیگر اتصال‌ها را ارسال و یا دریافت کنید.

ای‌دیتا نیز به عنوان یکی از پیشتازان صنعت ذخیره سازی اطلاعات در کامپیوتکس ۲۰۱۵ سنگ تمام گذاشت و با معرفی USB نوع C در تجهیزات ذخیره سازی خود، در کنار اینتل از پیشتازان این تکنولوژی شد. ای‌دیتا نیز با معرفی چند محصول که از USB نوع C پشتیبانی می‌کنند غرفه خود را در نمایشگاه کامپیوتکس امسال حسابی داغ کرد. این فلش مموری‌ها که در حال حاضر شاید بیشتر برای کاربران مک بوک جدید اپل خوش بیاید (به علت پشتیبانی از USB نوع C) مطمئنا در آینده از محصولاتی می‌شوند که نیاز همه کاربران برای ذخیره سازی اطلاعات با سرعت بالا را بر آورده می کند.

اینتل ای دیتا USB نوع C کامپیوتکس 2015 تایوان

فلش مموری OTG ای دیتا با پشتیبانی از USB نوع C

البته همانطور که از ای‌دیتا انتظار می‌رفت، این شرکت تایوانی راهکارهایی برای دستگاه‌های حال حاضر که هنوز به طور کامل از تایپ C پشتیبانی نمی‌کنند نیز ارائه کرده است. آداپتورهایی که USB نوع C را به USB های قدیمی‌تر، VGA و همچنین پورت Lightning اپل تبدیل می‌کنند. همچنین درایو اس‌اس‌دی خارجی ای‌دیتا با نام SE730 نیز اولین درایو اس‌اس‌دی اکسترنال با پشتیبانی از USB نوع C خواهد بود.

اینتل ای دیتا USB نوع C کامپیوتکس 2015 تایوان

ریدر با کابل Lightning

اینتل ای دیتا USB نوع C کامپیوتکس 2015 تایوان

درایو اس اس دی اکسترنال SE730 ای دیتا با پشتیبانی از USB نوع C

اینتل ای دیتا USB نوع C کامپیوتکس 2015 تایوان

آدابپور های ای‌دیتا برای تبدیل HDMI، VGA، Type-Aو USB-C

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه