1630بازدید 2دیدگاه‌ها

مهم‌ترین نکته‌های مربوط به اندروید M در کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل ۲۰۱۵

نویسنده:‏درخرداد ۸, ۱۳۹۴
 

گوگل در کنفرانس توسعه‌دهندگان I/O سال ۲۰۱۵ خود، بیش از هر چیز روی بهینه‌سازی اندروید تمرکز کرد، اما چنین کاری در واقع یک پروژه‌ی بزرگ به شمار می‌آید. بسیاری از به روزرسانی‌های اندروید برای کاستن از اصطکاک و ناسازگاری بین اپ‌ها است: این بهینه‌سازی‌ها و به‌روزرسانی‌ها بیشتر برای حرکت نرم‌تر و روان‌تر بین اپ‌ها و وب بوده است. همچنین به‌روزرسانی‌های اندروید وِر، طوری طراحی شده‌اند که نمایش اطلاعات روی صفحه نمایش ساعت هوشمند اندرویدی، ساده‌تر شود. همچنین یک اپ عکس جدید، همه‌ی عکس‌های شما را دسته‌بندی و سامان‌دهی و نیز به رایگان پشتیبان‌گیری می‌کند.

کنفرانس توسعه دهندگان گوگل 2015

 

اندروید M

اندروید ام به نسخه‌ی پیشینی خود، یعنی اندروید L، شباهت بسیار زیادی دارد. این نسخه بیش‌تر به سامان‌دهی مجدد اندروید شبیه است که در آن مصرف انرژی بهینه‌تر شده و سرویس‌های جدیدی به آن اضافه شده است. در حال حاضر نسخه‌ی پیش‌نمایش این سیستم عامل موبایلی برای توسعه‌دهندگان ارائه شده و نسخه‌ی نهایی آن چند ماه بعد عرضه خواهد شد.

بازنگری در دسترسی‌های اپ‌ها

وقتی اپ جدیدی را در اندروید نصب می‌کنید، در یکی از مرحله‌ها فهرستی از دسترسی‌های آن اپ را مشاهده می‌کنید: دسترسی به موقعیت جغرافیایی، میکروفون، دوربین و غیره. در اندروید ام قرار است این فهرست را هنگام نصب اپ نبینید و به جای آن، هر زمان که اپلیکیشن نیاز به دسترسی خاصی پیدا کرد، همان موقع به کاربر اطلاع بدهد و اجازه‌ی او را بگیرد. البته کاربر همچنان می‌تواند ببیند که هر اپ چه دسترسی‌هایی دارد و از کدام یک از این دسترسی‌ها استفاده می‌کند.

مرورگر کروم در اپ‌های مختلف

در حال حاضر اگر در یک اپ روی لینک یک صفحه‌ی وب تپ کنید، مرورگر پیش‌فرض گوشی شما باز می‌شود، یا این‌که حالت وب ویوی آن اپ لینک مورد نظر را برای شما باز می‌کند. گوگل می‌خواهد در نسخه‌ی جدید اندروید، تب مرورگر کروم در داخل خود آن اپ لینک مورد نظر را باز کند. گوگل نام این قابلیت را Chrome Custom Tabs گذاشته است.

طول عمر باتری بیشتر و یواس‌بی-سی

گوگل برای مدیریت بهتر مصرف انرژی و طولانی‌تر کردن عمر باتری، قابلیت جدیدی به نام Doze معرفی کرد. اندروید ام با استفاده از سنسورهای تشخیص حرکت، ساکن ماندن گوشی را می‎‌فهمد و در این حالت گوشی را به خواب عمیق‌تری فرو می‌برد تا انرژی کمتری مصرف شود. به این ترتیب که بعضی از اپ‌ها کاملاً بسته می‌شوند تا انرژی باتری را نخورند. گوگل مدعی است در آزمایشی روی دو دستگاه نکسوس ۹ که یکی با اندروید L و دیگری با اندروید M کار می‌کرد، در حالت استندبای باتری دومی دو برابر بیشتر دوام آورده است. در اندروید ام از یواس‌بی تایپ سی نیز پشتیبانی می‌شود.

اپ جدید گوگل برای مدیریت عکس‌ها

گوگل همین حالا هم اپی برای مدیریت عکس‌ها روی گوشی‌های اندرویدی دارد، اما قرار است Google Photo از تعداد نامحدودی از عکس‌ها و ویدئوهای کاربر (عکس‌هایی حداکثر ۱۶ مگاپیکسلی و ویدئوهایی با کیفیت حداکثر ۱۰۸۰p) به رایگان پشتیبان‌گیری کند. این اپ همچنین به صورت خودکار عکس‌ها را دسته‌بندی می‌کند و به صورت «زمان‌محور» یا تایم‌لاین نمایش می‌دهد. این اپ از هم‌اکنون برای اندروید، iOS و مرورگرها در دسترس است.

گوگل فوتو

 

THEVERGE

دیدگاه‌ها
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه