2298بازدید 0دیدگاه‌ها

با VSCO Cam بیشتر آشنا شویم

نویسنده:‏درمی 29, 2015
 

همه دوست دارند عکس‌های فیسبوک و اینستاگرام‌شان بسیار شاخص و چشمگیر باشند اما ابزارهای ویرایش این شبکه‌های اجتماعی معمولا امکانات خیلی پیشرفته‌ای در اختیار کاربران قرار نمی‌دهند. حتی با وجود اینکه اینستاگرام اخیرا فیلترهای جدیدی اضافه کرده است باز هم می‌توان گفت این فیلترها جذابیت اولیه‌شان را از دست داده‌اند و در عوض این روزها VSCO Cam جای آن را گرفته و تبدیل به اپی پرطرفدار برای ویرایش عکس‌ها شده است. استفاده از تمام قابلیت‌های این اپ برای کاربرانی که تازه آن را دانلود کرده‌اند کمی دشوار است، بنابراین در این مطلب به چگونگی کار با این اپلیکیشن برای تازه کارها می‌پردازیم.

بعد از دانلود کردن اپ اولین چیزی که می‌بینید صفحه‌ی اصلی است که هیچ چیز به جز علامتی در گوشه‌ی پایین سمت چپ در آن به چشم نمی‌خورد. روی علامت کلیک کنید تا وارد منوی اصلی شوید.

the-first-thing-youll-see-when-you-download-the-app-is-an-introduction-slide-click-the-box-in-the-bottom-left-corner-to-navigate-to-the-apps-main-menu

در منوی اصلی می‌توانید پروفایل شخصی‌تان را که گرید نام دارد ببینید، عکس‌های دیگر کاربران را جستجو کنید، به کتابخانه که محل ذخیره‌ی عکس‌ها است دسترسی داشته باشید یا فیلترهای جدید بخرید. همچنین می‌توانید با دوربین داخل اپ عکس بگیرید.

the-main-menu-lets-you-view-your-profile-explore-other-users-photos-access-your-library-or-buy-more-filters-take-an-in-app-photo-by-clicking-the-camera-icon-small-square-with-a-circle-inside-it

دوربین ابزارهای کنترل حرفه‌ای زیادی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. از جمله سرعت شاتر، فوکوس دستی، تعادل رنگ سفید و جبران نوردهی. برای دسترسی به این امکانات روی دایره‌ی سفید سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید.

the-in-app-camera-offers-lots-of-additional-controls-such-as-manual-focus-shutter-speed-white-balance-and-exposure-compensation-to-access-these-controls-click-the-dotted-circle-on-the-top-left

با انتخاب هر کدام از گزینه‌های کنترل دوربین آن گزینه به رنگ سفید درمی‌آید. ممکن است در ابتدا کمی بنظر گیج کننده برسد اما کافی است فقط کمی روی گزینه‌های مختلف کلیک کنید و با آنها کار کنید. برای نمونه اینجا یک عکس پروفایل را انتخاب کرده‌ایم که گزینه‌های متنوعی مثل تقویت نور کم (دایره‌ی توپر سفید)، قفل کردن تعادل رنگ سفید (علامت قفل با WB روی آن) و شفافیت بالا (مربع با ABV بر آن) در آن به کار رفته است. وقتی همه‌ی تنظیمات به نظرتان خوب و مناسب رسید، عکس بگیرید.

oico

همه‌ی عکس‌هایی که در اپ گرفته می‌شوند به طور خودکار در کتابخانه ذخیره می‌شوند. اگر در کتابخانه هستید، روی مربع در گوشه‌ی پایین سمت چپ کلیک کنید تا دوباره به منوی اصلی بازگردید یا روی علامت دوربین کلیک کنید و عکس دیگری بگیرید.

adcv

همچنین می‌توانید عکس‌های جدیدی در کتابخانه بارگذاری کنید؛ کافی است روی علامت به‌علاوه کلیک کنید. پس از آن یک بار روی عکس بزنید و آن را انتخاب کنید، یک بار دیگر روی برس رنگ‌آمیزی بزنید و عکس را ویرایش کنید.

you-can-also-upload-a-photo-to-your-library-by-clicking-the-plus-sign-tap-once-on-a-photo-to-select-it-then-tap-the-paintbrush-icon-to-edit-the-photo با انتخاب علامتی که برس نقاشی روی آن است می‌توانید فیلترهای مختلف را امتحان کنید. علامت آچار دیگر ابزارهای ویرایش را در اختیارتان می گذارد و مربع سوم با دو خط داخل آن به شما اجازه می‌دهد بعضی از ویرایش‌هایتان را حذف کنید و یا عکس را به حالت اول برگردانید. جالب آن که در هر مرحله‌ای و حتی بعد از آنکه عکس را ذخیره کردید و اپ را بستید می‌توانید دوباره ویرایش‌ها را حذف کنید و عکس را به حالت اول برگردانید.

the-paintbrush-icon-lets-you-choose-filters-the-screwdriver-icon-lets-you-access-additional-editing-tools-the-box-with-two-bars-lets-you-selectively-remove-edits

VSCO Cam فیلترهای بسیار متنوعی دارد. با زدن روی هر یک از آنها می‌توانید شدت و ضعف فیلتر را تنظیم کنید.

there-are-tons-of-filter-options-click-the-one-you-want-to-apply-then-click-the-slider-to-adjust-the-strength

توجه داشته باشید خیلی از این فیلترها را باید بخرید و در نسخه‌ای که دانلود می‌کنید موجود نیست. با این حال در فروشگاه آنلاین فیلترهای مجانی زیادی وجود دارد. روی سبد خرید کلیک کنید و تمام فیلترهایی را که رایگان است دانلود کنید.

if-youre-looking-to-add-more-customization-click-shop-in-the-main-menu-to-purchase-custom-filters

با کلیک کردن روی آچار می‌توانید ته‌رنگ و رنگ‌مایه، شدت نور، شفافیت و حتی رنگ پوست و غیره را  تغییر دهید.

you-can-also-add-tints-by-clicking-the-edit-screwdriver-icon-and-selecting-tintvscos-editing-tools-can-alter-tons-of-things-like-tint-sharpness-clarity-brightness-skin-tone-and-more

وقتی عکس همان چیزی شد که می‌خواستید آن را روی گوشی‌تان ذخیره کنید، در شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک و اینستاگرام همخوان کنید و یا در پروفایل شخصی‌تان در VSCO Cam بگذارید که درست مثل حساب کاربری اینستاگرام‌تان است.

when-youre-happy-with-the-photo-you-can-export-it-to-your-iphone-library-or-social-media-or-share-it-to-your-grid

به منوی اصلی بروید، جستجو را بزنید و پروفایل‌ها و عکس‌های دیگر کاربران را ببینید. می‌توانید با واژه‌های کلیدی یا هشتگ جستجو کنید. در ادامه تعدادی از این عکس‌های زیبا را با هم می‌بینیم.

 

۸۱e4a2d36ba66fe99c06e65dbdd66e34 ۱۰۴۲۹۳۲۳_۱۰۱۴۲۵۳۵۵۱۹۳۵۴۸۹_۳۸۸۵۶۴۷۳۷۸۴۶۲۰۶۳۲۳۳_n ۸۹۷۳۶۸۲۴۱۹_۱۲۹۹c3da68_b

Processed with VSCOcam with g3 preset

vsco-cam-new-930x930

Processed with VSCOcam with p2 preset

Processed with VSCOcam with 6 preset

tumblr_ncznz0gddm1tv4hrso2_1280

Processed with VSCOcam with f2 preset

and-this-one

این نوشته‌ را هم بخوانید:

آیا VSCO Cam جای اینستاگرام را خواهد گرفت؟

 

 

Business Insider

 

 

 

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه