894بازدید 0دیدگاه‌ها

سونی هنوز برای عرضه گوشی‌هایی با نمایشگر QHD آماده نیست

نویسنده:‏درخرداد ۷, ۱۳۹۴
 

  همان‌طور که در جریان هستیم، اکثر تولیدکنندگان اصلی گوشی‌های هوشمند، اکنون یکی دو مدل گوشی دارند که صفحه نمایش‌شان استاندارد QHD (رزولوشن ۱۴۴۰ در ۲۵۶۰ پیکسل) دارد. اما سونی هنوز وارد این باشگاه نشده است. سال گذشته سونی از تصمیم خودش برای استفاده نکردن از صفحه نمایش QHD برای اکسپریا زد ۳ دفاع کرد، و امسال نیز این شرکت همان کار را با Xperia Z3+ تکرار کرده است.

جاناتان لین، مدیر اصلی سونی موبایل تایوان، به تازگی با رسانه‌ی فوکوس تایوان گفت‌وگو کرده و گفته است این شرکت تنها زمانی گوشی‌هایی با نمایشگر QHD عرضه می‌کند که بتواند «بهبودهایی قابل توجه در کیفیت نمایش و فناوری پردازش تصویر دیجیتال ارائه دهد». در حال حاضر سونی معتقد است که نمایشگرهایی با اندازه‌ی حول و حوش ۵٫۵ اینچ، نمی‌توانند واقعاً از رزولوشن QHD بهره‌ی خاصی ببرند.

توجه داریم که یک صفحه نمایش QHD بیشتر از یک نمایشگر ۱۰۸۰p انرژی مصرف می‌کند و تاثیری منفی بر طول عمر مفید باتری دارد. اگر اکسپریا Z3 و Z3+ صفحه نمایشی با رزولوشن ۱۴۴۰ در ۲۵۶۰ پیکسل داشتند، آن‌گاه سخت بود که بتوانند با یک بار شارژ کامل دو روز دوام بیاورند. بنابراین، در حالی که ۱۰۸۰p استاندارد همچنان قابل قبولی برای نمایشگرهای گوشی‌های هوشمند است، عجیب نیست که سونی نمی‌خواهد رزولوشن نمایشگر پرچم‌دارانش را افزایش بدهد.

نظر شما چیست؟ نمایشگر QHD را ترجیح می‌دهید یا ۱۰۸۰p؟

 

Phone Arena

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه