1226بازدید 0دیدگاه‌ها

اندروید M از مصرف رم می‌کاهد و طول عمر باتری را بالا می‌برد

نویسنده:‏درمی 26, 2015
 

همان طور که در جریان هستیم، تنها دو روز تا کنفرانس توسعه‌دهندگان I/O گوگل باقی مانده است. به همین خاطر شایعه‌ها و خبرهای غیر رسمی زیادی در مورد ویرایش بعدی اندروید، یعنی اندروید M به گوش می‌رسد. البته اشتباه نکنید، فعلا قرار نیست این ویرایش اندروید منتشر شود. هرچند انتظار داریم در کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل این نسخه از اندروید رسماً معرفی شود، اما مطمانیم تا زمان عرضه‌ی رسمی آن چند ماهی طول خواهد کشید.

به هر حال با نزدیک‌تر شدن به زمان معرفی، کم‌کم شایعه‌های نسبتاً موثقی درباره‌ی این ویرایش از اندروید می‌شنویم. نویسندگان اندروید پلیس خبرهایی در مورد اندروید ام دارند و می‌گویند تمرکز این نسخه روی «مصرف بهینه‌ی انرژی» است. به نظر ما پروژه‌ی ولتا، که می‌خواست مصرف باتری اندروید را پایین بیاورد، موفقیت چشم‌گیری نصیب اردوگاه اندروید نکرد و به نظر می‌رسد گوگل همچنان می‌خواهد به بهینه‌سازی سیستم عاملش ادامه بدهد. به این ترتیب که از مصرف رم کم کند، فعالیت گوشی را در حالت خاموش بودن صفحه نمایش به حداقل برساند و چک کردن موقعیت جغرافیایی را کمتر کند تا گوشی به انرژی هرچه کمتری نیاز داشته باشد.

تا اینجا خوب به نظر می‌رسد: نسخه‌ای از اندروید که حجم زیادی از رم گوشی را نمی‌بلعد و وقتی صفحه نمایش خاموش است، فعالیت چندانی نمی‌کند. دومی ما را یاد حالت Stamina در گوشی‌های اکسپریا می‌اندازد که روش خوبی برای حفظ باتری گوشی است.

 

مطلب مرتبط:

از اندروید M چه چیزهایی می‌دانیم؟

 

Phone Arena

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه