2392بازدید 1دیدگاه

سه نکته‌ای که درباره «یواس‌بی تایپ سی» باید بدانیم

نویسنده:‏درمی 23, 2015
 

همان‌طور که در جریان هستیم، نسل بعدی درگاه‌های یواس‌بی، یو‌اس‌بی تایپ سی یا USB Type-C نامیده می‌شود. همچنین قرار است مک‌بوک اپل نخستین لپ‌تاپی باشد که از این درگاه استفاده می‌کند، اما طبق قاعده، در ماه‌های آینده دستگاه‌های دیگری هم به این نوع درگاه مجهز خواهند شد. پس بیایید ببینیم چه چیزهایی را لازم است درباره‌ی یواس‌بی تایپ سی بدانیم.

وصل کردن یواس‌بی تایپ سی آسان‌تر است

بدون شک شما هم هنگام وصل کردن فلش یو‌اس‌بی به کامپیوتر و لپ‌تاپ دچار دردسر شده‌اید و پس از چند بار پشت و رو کردن فلش، سرانجام جهت درست را یافته‌اید. خبر خوب این‌که هر دو جهت یو‌اس‌بی تایپ سی یک‌سان است و دیگر لازم نیست برای یافتن جهت درست، فلش یا کابل یواس‌بی را برگردانید. به عبارت دیگر یواس‌بی تایپ سی «این طرف یا آن طرف» ندارد و موقع وصل کردن آن هم خراش‌های کمتری به اطراف درگاه یو‌اس‌بی دستگاهِ شما وارد می‌شود.

سرعت بالای انتقال اطلاعات و مصرف بهینه انرژی

کابل‌های USB 3.1 Type-C می‌توانند با سرعت حداکثر ۱۰ گیگابیت بر ثانیه اطلاعات منتقل کنند. این مقدار دو برابر سرعت انتقال اطلاعات از طریق USB 3.0 است. افزون بر این، این کابل‌ها می‌توانند برق ۲۰ ولت و ۵ آمپر ارائه کنند که در مقایسه با برق ۵ ولت و ۱٫۸ آمپر نسل قبلی، قابل توجه است. معنای این موضوع این است که با استفاده از این کابل‌ها، زمان کمتری برای شارژ شدن دستگاه‌هایی که با یواس‌بی شارژ می‌شوند، لازم است.

مبدّل‌های یواس‌بی محبوب می‌شوند

یواس‌بی تایپ سی هنوز همه جا در دسترس نیستند. به همین دلیل احتمالا به دانگل‌هایی نیاز خواهید داشت که برخی درگاه‌ها و اتصال‌ها را به هم تبدیل کند. مثلا وقتی بخواهید فلش یواس‌بی قدیمی‌تان را به لپ‌تاپ جدیدتان وصل کنید، نیاز به یک مبدّل یواس‌بی خواهید داشت.

در روزهای آینده بیش‌تر در جریان استاندارد یواس‌بی تایپ سی قرار خواهیم گرفت. اگر پرسشی در این مورد دارید، در قسمت کامنت‌ها ما را هم در جریان بگذارید.

 

cnet

دیدگاه‌ها
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه