1232بازدید 0دیدگاه‌ها

اپل با «روت‌لس» به جنگ جیلبرک‌کننده‌ها می‌رود

نویسنده:‏درخرداد ۲, ۱۳۹۴
 

  کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل یا اختصاراً WWDC ماه آینده برگزار خواهد شد و احتمالاً در جریان این کنفرانس شاهد معرفی ویرایش بعدی iOS خواهیم بود. ویرایشی که طبق سنّت اپل باید iOS 9 نام بگیرد. بیایید کمی بیش‌تر در جریان این کنفرانس قرار بگیریم.

گزارش شده است که اپل در طراحی این نسخه‌ی جدید از سیستم عامل موبایلی‌اش (همچنین سیستم عامل OS X)، تلاش زیادی را صرف امنیت آن کرده است. اپل هیچ گاه با جیلبرک‌کننده‌ها میانه‌ی خوبی نداشته است و گزارش‌ها حاکی از این است که کوپرتینویی‌ها این بار دنبال فناوری ضد جیلبرکی به نام Rootless هستند و از پیشرفت این پروژه حسابی شادمانند. گفته می‌شود این ویژگی از هر گونه دسترسی غیر مجاز در آیفون، آیپد یا مک (در مک می‌توان این ویژگی را غیر فعال کرد) جلوگیری می‌کند.

در واقع آسیب‌پذیری‌های iOS بوده است که این امکان را به هکرها داده تا آن را جیلبرک کنند و از این آسیب‌پذیری‌ها به نفع خودشان بهره‌برداری نمایند. به نظر می‌رسد فناوری «روت‌لس» این درها را می‌بندد.

اگر این گزارش‌ها درست باشد، نبرد سختی برای جیلبرک‌کننده‌ها آغاز شده است. اگر در کنفرانس آینده‌ی اپل، حرفی از روت‌لس پیش بیاید، منتظریم ببینیم اپل چگونه این فناوری را معرفی می‌کند و واکنش هکرها در برابر آن چیست.

 

Phone Arena

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه