1735بازدید 0دیدگاه‌ها

جزئیات تازه‌ای از ساعت هوشمند سامسونگ منتشر شد: صفحه گِرد با حاشیه‌ای گَردان

نویسنده:‏دراردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۴
 

همان‌طور که پیش‌تر هم در جریان قرار گرفتیم، سامسونگ مشغول کار روی یک ساعت هوشمند دایره‌ای شکل است. هنوز جزئیات زیادی درباره‌ای این ساعت در دست نداریم، جز این‌که می‌دانیم این ساعت هوشمند قرار است صفحه‌نمایشی گِرد داشته باشد و سیستم عامل تایزنِ خود سامسونگ را اجرا کند. اما اجرای سیستم عامل تایزن به این معنا است که این شرکت کره‌ای اگر بخواهد با اندروید وِر و اپل‌واچ رقابت کند، باید زودتر توسعه‌دهندگان را وارد بازی کند. امروز این اتفاق افتاد و سامسونگ SDK توسعه‌دهندگان را امروز بیرون داد که می‌شود از طریق آن جزئیات تازه‌ای درباره‌ی ساعت هوشمند جدید سامسونگ به دست آورد.

ساعت هوشمند بعدیِ سامسونگ، که در محتوای توسعه‌دهندگان با عنوان Next Gear از آن یاد می‌شود، به اتصال ۲G، GPS و چند حس‌گر از قبیل شتاب‌سنج، ژیروسکوپ، فشارسنج و سنجش ضربان قلب مجهز است. این ساعت همچنین دارای قابی فلزی با قطر ۱٫۸ اینچ و رزولوشن ۳۶۰ در ۳۶۰ و تراکم پیکسل ۳۰۵ppi است. اما جالب‌ترین ویژگی این ساعت، «حاشیه‌ی گَردان» یا rotating bezel این ساعت است که می‌شود با استفاده از آن در منوهای رابط کاربری جابه‌جا شد.

ساعت هوشمند سامسونگ

 

با چرخاندن این حلقه که دور صفحه نمایش قرار دارد، می‌توانید در فهرست‌ها بالا و پایین بروید، عکس‌ها را بزرگ‌نمایی کنید، صدا را تنظیم کنید، عدد وارد کنید و کارهایی از این قبیل. در واقع امکاناتی که این حلقه در اختیار کاربر می‌گذارد، بسیار شبیه به امکاناتی است که از طریق تاج دیجیتال یا Digital Crown اپل‌واچ در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. با استفاده از تاج دیجیتال اپل‌واچ هم می‌توانید در فهرست‌ها جابه‌جا شوید و عکس‌ها و نقشه‌ها را بزرگ‌نمایی یا کوچک‌نمایی کنید.

در سوی دیگر ساعت‌های مبتنی بر اندروید وِر قرار گرفته‌اند که از طریق صفحه نمایش لمسی و یک دکمه‌ی واحد کنترل می‌شوند و مجبورند از نرم‌افزارهایی که خود گوگل ارائه می‌کند استفاده کنند. در واقع چشم‌اندازی وجود ندارد که تولیدکنندگان سخت‌افزار بتوانند رابط کاربری خودشان را به کار بگیرند. سامسونگ هم پیش‌تر یک ساعت هوشمند مبتنی بر اندروید وِر بیرون داده است که آن را با نام Gear Live می‌شناسیم، اما به نظر می‌رسد این شرکت بخواهد کار روی سیستم عامل تایزن خودش را ادامه بدهد. سیستم عاملی که حلقه‌ی گردان سامسونگ نشان می‌دهد می‌تواند آزادی عمل بیش‌تری در اختیار طراحان و توسعه‌دهندگان بگذارد.

رابط کاربری ساعت هوشند جدید سامسونگ

 

عکس بعدی به نظر می‌رسد خودِ این ساعت را نمایش می‌دهد، هرچند معلوم نیست این عکس چقدر به نسخه‌ی نهایی شباهت داشته باشد.

The Next Gear

 

نوشته‌های مرتبط:

ساعت هوشمند بعدی سامسونگ دایره‌ای خواهد بود

بهترین اپ‌های اپل‌واچ را اینجا ببینید

تماشا کنیم: آیا صفحه نمایش اپل‌واچ خراشیده می‌شود؟

 

THEVERGE

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه