1492بازدید 0دیدگاه‌ها

آیا کوالکام مشغول آماده کردن تراشه ده‌هسته‌ای اسنپ‌دراگون ۸۱۸ است؟

نویسنده:‏درمی 11, 2015
 

چند روز پیش خبری در مورد تراشه‌ی MT6797 مدیاتک منتشر شد. این تراشه از سری Helio X20 است و پردازنده‌ای ده‌هسته‌ای دارد. این ده هسته عبارتند از چهار هسته‌ی ARM 1.4 GHz Cortex-A53، چهار هسته‌ی ARM 2GHz Cortex-A57 و دو هسته‌ی ARM 2.5 GHz Cortex-A72. این تراشه همچنین از تکنولوژی رم ۹۹۳ مگاهرتزی LPDDR3 و LTE Cat-6 پشتیبانی می‌کند. از این لحاظ این تراشه پشت سر تراشه‌های سامسونگ و کوالکام قرار می‌گیرد که از تکنولوژی رم ۱۶۰۰ مگاهرتزی LPDDR4 پشتیبانی می‌کنند. افزون بر این، تراشه‌ی کوالکام می‌تواند از LTE Cat-9 نیز پشتیبانی نماید.

اما به تازگی اطلاعات تازه‌ای درباره‌ی تراشه‌ی اسنپ‌دراگون ۸۱۸ کوالکام به دست آمده است که این تراشه هم قرار است ده هسته‌ی پردازشی داشته باشد. هسته‌های پردازشی این تراشه عبارتند از چهار هسته‌ی کم‌مصرف ۱٫۲ گیگاهرتزیِ Cortex-A53، دو هسته‌ی رده‌میانیِ ۱٫۶ گیگاهرتزیِ Cortex-A53 و چهار هسته‌ی رده‌بالای ۲ گیگاهرتزی Cortex-A72. گفته می‌شود اسنپ‌دراگون ۸۱۸، از پردازنده‌ی گرافیکی آدرنو ۵۳۲ بهره می‌برد و از تکنولوژی رم LPDDR4 پشتیبانی می‌کند. این تراشه می‌تواند به سرعت LTE Cat-10 برسد و از معماری ۲۰ نانومتری استفاده می‌کند.

این خبر مربوط به اسنپ‌دراگون ۸۱۸ فعلاً رسمی نیست و باید صبر کنیم تا کوالکام اطلاعات دقیق‌تری در مورد نخستین تراشه‌ی ده‌هسته‌ای خود منتشر کند تا درک بهتری نسبت به تراشه‌ی گوشی‌های هوشمند آینده داشته باشیم.

اسنپ دراگون 818

 

 

Phone Arena

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه