2468بازدید 0دیدگاه‌ها

وقتی توییتر آوردگاه دیپلماسی می‌شود ـ کش و قوس توییتری ظریف و سناتور کاتن

نویسنده:‏دراردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۴
 

  محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، برای حضور در نشستی به نیویورک سفر کرده است. اما این بار موضوع جالبی که توجه رسانه‌ها را به خودش جلب کرده، توییت سناتور تام کاتن خطاب به ظریف و پاسخ توییتری وزیر خارجه‌ی کشورمان بوده است.

تام کاتن که از سناتورهای جمهوری‌خواه سنای آمریکا است، چهارشنبه شب با چهار توییت به ظریف حمله و او را «بزدل» خطاب کرد. تام کاتن از سناتورهای مخالف توافق هسته‌ای میان ایران و کشورهای ۵ به علاوه ۱ و لغو تحریم‌های علیه ایران است.

این رویارویی زمانی آغاز شد که ظریف در سخنانی در نیویورک، نقش کنگره‌ی آمریکا در لغو تحریم‌ها علیه ایران را کم ارزیابی کرد و گفت تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران برداشته می‌شوند، چه سناتور کاتن بخواهد، چه نخواهد. اشاره‌ی وزیر امور خارجه کشورمان به سابقه‌ی تام کاتن در مخالفت با روند پیشرفت مذاکرات هسته‌ای بود.

پس از این اشاره بود که تام کاتن در توییتر خود محمدجواد ظریف را خطاب قرار داد و ضمن دعوت از او به مناظره درباره‌ی قانون اساسی آمریکا، او را بزدل خطاب کرد.

zarif cotton 2zarif cotton 1

وزیر خارجه‌ی کشورمان دوازده ساعت بعد به توییت‌های کاتن واکنش نشان داد و در پاسخی دیپلماتیک گفت: «آن‌چه که نیاز داریم دیپلماسی جدی و اساسی است، نه رویارویی و جوسازی شخصی. قدم نورسیده مبارک. امیدوارم در صلح و آرامش از حضور او لذت ببرید.» اشاره‌ی ظریف به فرزند سناتور کاتن است که چند روز پیش به دنیا آمد.

پاسخ ظریف به سناتور تام کاتن در توییتر

پس از پاسخ ظریف، سناتور آمریکایی هنوز هیچ واکنشی در توییتر خود نشان نداده است.

 

جریان

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه