1054بازدید 1دیدگاه

سامسونگ بار دیگر بزرگ‌ترین فروشنده تلفن همراه شد

نویسنده:‏دراردیبهشت ۹, ۱۳۹۴
 

  در انتهای سال گذشته‌ی میلادی، برای مدتی کوتاه، اپل و سامسونگ، با هم عنوان بزرگ‌ترین گوشی‌ساز جهان را کسب کردند: هر کدام توانسته بود ۷۴ میلیون دستگاه گوشی ظرف سه‌ماهه‌ی آخر سال بفروشد. اما سه ماهه‌ی نخست سال ۲۰۱۵، دوره‌ی بازگشت به حالت قبل بوده است: اپل در این مدت ۶۱ میلیون دستگاه گوشی فروخته، در حالی که سامسونگ، طبق تخمین تحلیل‌گران، توانسته است ۸۰ میلیون دستگاه گوشی بفروشد. اما این، خبری نیست که برای سامسونگ کاملاً خوب باشد: در حالی که اپل گوشی‌هایی با قیمت بالا و حاشیه‌ی سود بالا می‌فروشد، رشد فروش سامسونگ بیش‌تر در حوزه‌ی گوشی‌های میان‌رده و پایین‌رده‌ای مانند گلکسی A، E و J (با حاشیه‌ی سود کمتر) است.

با توجه به این‌که تخمین زده می‌شود سامسونگ در فصل اول ۲۰۱۵ تقریباً ۸۳ میلیون گوشی فروخته، سامسونگ جایگاهش در مقام اول (از نظر تعداد فروش) را تثبیت کرده است، اما هنوز با رکورد ۸۹ میلیون فروش خودش در سال گذشته فاصله دارد. با توجه به این‌که سامسونگ گلکسی اس ۶ و اس ۶ اج را به تازگی معرفی کرده، این شرکت کره‌ای امیدوار است در سه ماهه‌ی دوم سال سود بیش‌تری به دست بیاورد. هر دوی این گوشی‌ها در مقایسه با پرچم‌دار قبلی سامسونگ، شاهد پیشرفتی قابل توجه بوده‌اند و به نظر می‌رسد بتوانند امیدواری‌های این شرکت را عملی کنند. روی هم رفته سامسونگ در سه‌ماهه‌ی نخست ۲۰۱۵ معادل ۴۴ میلیارد دلار درآمد داشته که ۵٫۶ میلیارد دلار از این مقدار سود عملیاتی است.

sa-q1-numbers.0

تحلیل‌گران بازار، بعد از سامسونگ و اپل، لنوو-موتورولا را در مقام سوم و هواوی را در مقام چهارم تعداد فروش گوشی قرار داده‌اند.

 

این نوشته‌ها را هم بخوانید:

ال‌جی امیدوار است ۱۲ میلیون دستگاه جی ۴ بفروشد

ال‌جی جی ۴ رسما معرفی شد

آیا VSCO Cam جای اینستاگرام را خواهد گرفت؟

 

THEVERGE

دیدگاه‌ها
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه