1470بازدید 0دیدگاه‌ها

بنچ‌مارک‌های ال‌جی جی ۴: عملکرد اسنپ‌دراگون ۸۰۸ چگونه است؟

نویسنده:‏دراردیبهشت ۹, ۱۳۹۴
 

  همان‌طور که در جریان هستید، شب گذشته ال‌جی پرچم‌دار جدید خودش، یعنی جی ۴، را معرفی کرد. اکنون وق آن رسیده که نگاه نزدیک‌تری به این گوشی بیندازیم و عملکرد اسنپ‌دراگون ۸۰۸ را روی این گوشی بسنجیم.

همان‌طور که اشاره کردیم ال‌جی جی ۴ از تراشه‌ی اسنپ‌دراگون ۸۰۸ بهره می‌برد. پردازنده‌ی گرافیکی این گوشی نیز آدرنو ۴۱۸ است. این پرچم‌دار ۳ گیگابایت رم از نوع LPDDR3 نیز دارد. در حال حاضر هیچ گوشی هوشمندی در بازار نیست که چنین ترکیبی از سخت‌افزار را به خدمت گرفته باشد.

در ادامه عملکرد ال‌جی جی ۴ را در چند بنچ‌مارک معروف می‌بینیم و عملکرد این گوشی را با گوشی‌های دیگر مقایسه می‌کنیم:

بنچ مارک های ال جی جی 4 ۲ LG G4 Bench ۳ LG G4 Bench ۴ LG G4 Bench ۵ LG G4 Bench

 

عملکرد CPU

اسنپ دراگون 808

به کار گرفتن اسنپ‌دراگون ۸۰۸ ساده‌تر از به کار گرفتن اسنپ‌دراگون ۸۱۰ است.

بنچ‌مارک‌های Vellamo Metal و Basemark OS II قدرت عملکرد پردازنده‌ی اصلی را اندازه‌گیری می‌کنند. در این آزمایش‌ها، اسنپ‌دراگون ۸۰۸، تراشه‌ی ال‌جی جی ۴، عملکرد بسیار خوبی نشان می‌دهد و بهتر از اچ‌تی‌سی وان ام ۹ (با تراشه‌ی اسنپ‌دراگون ۸۱۰) عمل می‌کند و پشت سر گلکسی اس ۶ (با پردازنده‌ی اکسینوس ۷۴۲۰ سامسونگ) قرار می‌گیرد. با این‌که اسنپ‌دراگون ۸۰۸ تنها دو هسته‌ی کورتکس A57 دارد و اسنپ‌دراگون ۸۱۰ و اکسینوس ۷۴۲۰ چهار هسته از این نوع دارند، اسنپ‌دراگون ۸۰۸ بهتر از آن‌چه که انتظار می‌رود کار می‌کند. این موضوع نشان می‌دهد تولیدکنندگان راحت‌تر می‌توانند حداکثر قدرت اسنپ‌دراگون ۸۰۸ را به کار بگیرند، در حالی که بیرون کشیدن حداکثر توان اسنپ‌دراگون ۸۱۰ سخت‌تر است. اما همچنان اکسینوس ۷۴۲۰ سامسونگ رتبه‌ی اول عملکرد پردازنده را به خود اختصاص داده است.

عملکرد ۳D

با اجرای مدرن کامبت مشکلی نخواهید داشت، اما با اجرای عنوان‌های آینده چطور؟

با اجرای مدرن کامبت مشکلی نخواهید داشت، اما با اجرای عنوان‌های آینده چطور؟

در بنچ‌مارک‌های AnTutu و GFXBench، ال‌جی جی ۴ و تراشه‌ی اسنپ‌دراگون ۸۰۸ آن کمی پایین‌تر زا گلکسی نوت ۴ و تراشه‌ی اسنپ‌دراگون ۸۰۵ آن قرار می‌گیرد. چنین عملکردی از یک پرچم‌دار سال ۲۰۱۵ شاید کمی ناامیدکننده به نظر برسد، اما دلیلش مشخص است. اسنپ‌دراگون ۸۱۰ که در عملکرد ۳D بی‌همتا است، از تراشه‌ی گرافیکی قدرتمند آدرنو ۴۳۰ بهره می‌برد و در عملکرد ۳D توانسته است دو برابر ال‌جی جی ۴ که از پردازنده‌ی گرافیکی آدرنو ۴۱۸ استفاده می‌کند، امتیاز کسب کند. آدرنو ۴۳۰ حتی پردازنده‌ی گرافیکی Mali T760 در گلکسی اس ۶ و اس ۶ اج را هم پشت سر گذاشته است.

البته باید این موضوع را هم در نظر داشته باشیم که پردازنده‌ی گرافیکی در اچ‌تی‌سی وان ام ۹ با یک صفحه نمایش ۱۰۸۰p سر و کار دارد، در حالی که پردازنده‌ی گرافیکی جی ۴ با یک صفحه نمایش QHD طرف است. در واقع اگر اچ‌تی‌سی وان ام ۹ هم یک صفحه نمایش QHD داشت، آن‌گاه امتیازی چنین بالا را نمی‌توانست کسب کند.

عملکرد سیستم عامل

android-studio-logo-300x300

بنچ‌مارک AnTuTu جمع‌بندی خوبی در مورد عملکرد کلی سیستم عامل ارائه می‌کند. متاسفانه بار دیگر ال‌جی جی ۴ نتوانسته است انتظارات یک پرچم‌دار را برآورده کند. نتیجه‌ی بنچ‌مارک AnTuTu این گوشی را بالاتر از گلکسی نوت ۴ و تراشه‌ی اسنپ‌دراگون ۸۰۵ آن و نزدیک به تراشه‌ی مدیاتک قرار می‌دهد. در این بنچ‌مارک، اسنپ‌دراگون ۸۱۰ در اچ‌تی‌سی وان ام ناین بالاتر از گوشی‌های دیگر قرار می‌گیرد و تنها در برابر گلکسی اس ۶ و اکسینوس ۷۴۲۰ آن کم می‌آورد.

جمع‌بندی

به نظر می‌رسد ال‌جی جی ۴ هنگام اجرای بازی‌های سه بُعدی و فیلم‌برداری ۴K با اُفت عملکرد قابل توجه مواجه شود، که دلیل اصلی آن به خاطر پردازنده‌ی گرافیکی ضعیف‌تر آن نسبت به رقیبان است. برای آنانی که هنگام خرید گوشی، به مشخصات فنی آن اهمیت زیادی می‌دهند، این گوشی در برابر پرچم‌داری چون گلکسی اس ۶ انتخاب مناسبی نیست. اما اگر به دنبال طراحی جذاب و دوست‌داشتنی، صفحه نمایش باکیفیت و دوربین خوب باشید، ال‌جی جی ۴ تمام آنچه را که می‌خواهید، در خودش دارد. شاید هم خیلی ساده طرف‌دار محصولات ال‌جی باشید!

 

این نوشته‌ها را هم بخوانید:

سامسونگ بار دیگر بزرگ‌ترین فروشنده تلفن همراه شد

ال‌جی امیدوار است ۱۲ میلیون دستگاه جی ۴ بفروشد

آیا VSCO Cam جای اینستاگرام را خواهد گرفت؟

 

Phone Arena

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه