1329بازدید 3دیدگاه‌ها

اپل رکورد زد: فروش ۶۱٫۲ میلیون دستگاه آیفون در فصل دوم سال

نویسنده:‏درآوریل 28, 2015
 

همان‌طور که پیش‌بینی شد بود، اپل توانست باز هم رکوردشکنی کند و با فروختن ۶۱٫۲ میلیون دستگاه آیفون در فصل دوم سال ۲۰۱۵، بیشترین تعداد آیفون در فصل دوم سال را فروخته باشد. تیم کوک، مدیرعامل اپل، گفته است که این شرکت بیش از همیشه شاهد کسانی است که از پلتفرم‌های دیگر به آیفون رو می‌آورند. بنا به این گزارش، اپل در سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۵، هجده درصد کمتر از سه ماهه‌ی اول آیفون فروخته است که این افت فروش، موضوعی عادی است. چرا که سه ماهه‌ی نخست سال معمولاً بهترین فصل فروش گوشی‌های هوشمند و به ویژه آیفون است.
فروش آیپد نیز به روند نزولی خود ادامه داده است. اپل در این مدت ۱۲٫۶ میلیون دستگاه آیپد فروخته که کمتر از مقدار مورد انتظار بوده است. اپل به تازگی نیز فروش ساعت هوشمندش، یعنی اپل‌واچ را آغاز کرده است. کارشناسان معتقدند فروش خوب آیفون در ماه‌های اخیر به دلیل بزرگ‌تر شدن صفحه نمایش آن است. آیفون ۶ اپل صفحه نمایشی ۴٫۷ اینچی و آیفون ۶ پلاس صفحه نمایشی ۵٫۵ اینچی دارد. به گفته‌ی تیم کوک، ۲۰ درصد از کاربران سنتی آیفون، دستگاه خود را به آیفون ۶ یا آیفون ۶ پلاس ارتقا داده‌اند. تیم کوک به اپل‌واچ هم اشاره کرده و گفته که برای این ساعت هم‌اکنون بیش از ۳۵۰۰ اپ طراحی شده است.
اپل میزان درآمدش در سه‌ماهه دوم ۲۰۱۵ را ۵۸٫۰۱ میلیارد دلار اعلام کرده که تقریباً ۲ میلیارد دلار بالاتر از تخمین‌ها است. سود اپل از این درآمد ۱۳٫۶ میلیارد دلار یا تقریباً ۲٫۳۳ دلار به ازای هر سهم است. درآمد اپل در مدت مشابه سال گذشته ۴۵٫۶ میلیارد دلار و سود آن ۱۰٫۲ میلیارد دلار یا ۱٫۶۶ دلار به ازای هر سهم بود.
انتظار می‌رود درآمد اپل در سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری به چیزی در حدود ۴۶ تا ۴۸ میلیارد دلار برسد.

 

این نوشته‌ها را هم بخوانید:

بهترین اپ‌های اپل‌واچ را اینجا ببینید

تماشا کنیم: آیا صفحه نمایش اپل‌واچ خراشیده می‌شود؟

اسکرین‌شات تازه‌ای از ویندوز ۱۰ موبایل لو رفت

 

WSJ

دیدگاه‌ها
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه