2203بازدید 0دیدگاه‌ها

مقایسه در عکس: مقایسه طراحی سونی اکسپریا زد ۳ و زد ۴

نویسنده:‏دراردیبهشت ۲, ۱۳۹۴
 

  سونی اکسپریا زد ۴ چند روز پیش به طور رسمی در ژاپن رونمایی شد. گرچه این گوشی مطابق با سنّت سونی برای معرفی دو پرچم‌دار در سال است، اما بسیاری از کاربران و صاحب‌نظران معتقدند این گوشی نمی‌تواند نیازهای جدید مصرف‌کنندگان را برآورده کند و آن‌ها تمایلی به ارتقای گوشی‌شان نخواهند داشت. در واقع اکسپریا زد ۴ بسیار شبیه به اکسپریا زد ۳ است، گوشی هوشمندی که خود بسیار شبیه به اکسپریا زد ۲ بود و همان‌طور که خودتان در جریانید، این گوشی هم بسیار شبیه به زد ۱ بود.

نسخه‌ای که چند روز پیش معرفی شد، محدود به بازار ژاپن باقی خواهد ماند و سونی نسخه‌ی دیگری از این گوشی را برای اروپا معرفی خواهد کرد. قرار است در این نسخه تراشه‌ی جدیدتری به کار گرفته شود که در نوع خود قابل توجه است. به بیان دقیق‌تر قرار است اسنپ‌دراگون ۸۰۵ کنار گذاشته شود و اسنپ‌دراگون ۸۱۰ جای آن را بگیرد. با توجه به این‌که زد ۳ از اسنپ‌دراگون ۸۰۱ استفاده می‌کند، این به‌روزرسانی قابل توجه است. دوربین جلویی این گوشی –که نقطه‌ضعف سنتی پرچم‌داران سونی است- اکنون تقویت شده است و به یک دوربین ۵٫۱ مگاپیکسلی با لنز باز تبدیل شده است. ضخامت اکسپریا زد ۴ هم کمتر شده و اکنون به ۶٫۹ میلیمتر رسیده است.

با معرفی رسمی نسخه‌ی مخصوص اروپای این گوشی هوشمند، بیشتر در جریان سخت‌افزار داخلی این گوشی قرار خواهیم گرفت. اما در مورد جزئیات طراحی چطور؟ یک رسانه‌ی ژاپنی به نام RBBToday عکس‌هایی از اکسپریا زد ۳ و زد ۴ در کنار هم منتشر کرده است تا این جزئیات بهتر دیده شود. سونی در پرچم‌دار جدید از آن طراحی سفت و سخت کمی فاصله گرفته و خطوط نرم‌تری به کار برده است. همچنین به نظر می‌رسد دسترسی به پورت شارژ آسان‌تر شده است (و البته گوشی همچنان ضد آب است). بیایید تصاویر این دو گوشی را در کنار هم ببینیم:

۲ Xperia-Z4-on-the-left

زد ۴ در سمت چپ و زد ۳ در سمت راست

۳ Xperia-Z4-on-the-right (1)

زد ۴ در سمت راست و زد ۳ در سمت چپ

۴ Xperia-Z4-on-top

زد ۴ در بالا و زد ۳ در پایین

۵ Xperia-Z4-on-top

زد ۴ در بالا و زد ۳ در پایین

۶ Xperia-Z4-on-top

زد ۴ در بالا و زد ۳ در پایین

۷Sony-Xperia-Z4-on-top

زد ۴ در بالا و زد ۳ در پایین

Xperia-Z4-on-the-right

زد ۴ در سمت راست و زد ۳ در سمت چپ

 

 

Phone Arena

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه