1606بازدید 0دیدگاه‌ها

گوگل به زودی شبکه موبایل خود را راه‌اندازی می‌کند

نویسنده:‏دراردیبهشت ۲, ۱۳۹۴
 

 روزنامه‌ی وال‌استریت ژورنال گزارش داده است که گوگل آماده است تا به زودی شبکه‌ی موبایل خود را (در آمریکا) راه‌اندازی کند و احتمالاً روز چهارشنبه (امروز) این موضوع را به طور رسمی اعلام خواهد کرد. پیش از این اطلاعاتی درز کرده بود که نشان می‌داد گوگل قصد دارد این سرویس را از طریق شبکه‌ی مخابراتی اپراتورهای اسپرینت و تی-موبایل در دسترس دارندگان نکسوس ۶ بگذارد. دارندگان این گوشی هوشمند می‌توانند از بین این دو شبکه، شبکه‌ای را که سیگنال قوی‌تری دارد انتخاب و از آن استفاده کنند. به گزارش وال‌استریت ژورنال، کاربران می‌توانند تنها بابت مقدار حجمی که مصرف می‌کنند پول بپردازند و لازم نیست ماهانه حساب خود را شارژ کنند یا طرح اشتراکی خاصی بخرند.
سرویس وایرلس گوگل، مانند سرویس گوگل فیبر، قرار نیست (دست‌کم در ابتدای کار) به رقابت با اپراتورها و سرویس‌دهندگان اصلی بپردازد. ساندار پیچای، مقام ارشد گوگل، در این مورد می‌گوید:

 ما نمی‌خواهیم یک اپراتور بزرگ باشیم. به گمان من ما در مرحله‌ای هستیم که باید به سخت‌افزار، نرم‌افزار و ارتباطات به صورت یک‌جا فکر کنیم. قصد ما این است که محدودیت‌های عملکردهای ارتباطات را برداریم.

این میان به نظر می‌رسد اپراتور اسپرینت در مورد به عهده گرفتن ترافیک گوگل نگرانی هایی دارد. به گفته‌ی ماسایوشی سان، رئیس این اپراتور، قرارداد اسپرینت با گوگل این است که اگر ترافیک سرویس وایرلس گوگل روی شبکه‌ی اسپرینت از سطح معینی بگذرد، مقام‌های گوگل و اسپرینت دوباره پای میز مذاکره بنشینند.

 

THEVERGE

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه