1464بازدید 0دیدگاه‌ها

ZTE از پیشرفتی مهم در تحقیق و توسعه ۵G خبر داد

نویسنده:‏درآوریل 19, 2015
 

ZTE در مورد چیزی که آن را Pre5G می‌نامد گفته است به یک پیشرفت مهم دست پیدا کرده و توانسته است به یک فناوریِ دسترسی هم‌زمان چند کاربر (MUSA) دست پیدا کند. این فناوری جدید می‌تواند ظرفیت اضافه‌بار شبکه‌های بی‌سیم را تا سه برابر افزایش دهد. بیایید در ادامه بیش‌تر در جریان این خبر قرار بگیریم.

این پژوهش همچنان ادامه دارد، اما الگوریتم MUSA تا اینجای کار توانسته است ظرفیت اضافه‌بار شبکه را تا ۲۰۰ درصد افزایش دهد. این فناوری در واقع برای دوران انفجار «اینترنت اشیا» پیشرفتی ضروری به حساب می‌آید.

ZTE این فناوری را Pre5G می‌نامد چون از تجهیزات ۴G/LTE برای آن استفاده می‌کند. همچنین در حال حاضر ۵G به عنوان یک استاندارد، هنوز تعریف نشده است. افزون بر این ZTE می‌گوید خیلی جلوتر از آن‌که ۵G تجاری‌سازی شود، کاربران موبایل می‌توانند از الگوریتم MUSA بهره‌مند شوند. گفته می‌شود در بهترین حالت تا تجاری شدن ۵G دست کم پنج سال فاصله داریم.

ژیانگ جی‌ینگ، دانشمند ارشد ZTE، در این مورد می‌گوید:

راه حل Pre5G به اپراتورها کمک خواهد کرد تا ظرف ۳ تا ۵ سال آینده و با همین تجهیزات موجود، میزان دسترسی و ظرفیت کلی شبکه را تقویت کنند. پیش از استانداردسازی تکنولوژی‌های ۵G، این راه حل می‌تواند مشکلات مربوط به افزایش نرخ ترافیک اطلاعات را کاهش دهد و قدرت مانور بیشتری به اپراتورها بدهد.

 

در حالی که ZTE را در آمریکا بیشتر به خاطر گوشی‌های هوشمندش می‌شناسیم، اما این شرکت یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تجهیزات تلکام است و در این حوزه رقیب نوکیا و هواوی محسوب می‌شود. همه‌ی این شرکت‌ها تلاش می‌کنند تا در نسل پنجم فناوری ارتباطات بی‌سیم، نقشی پیش‌رو به دست بیاورند.

 

این نوشته‌ها را هم بخوانید:

کدام گوشی‌ها صفحه نمایش QHD دارند؟

فیلم‌های جشنواره کن ۲۰۱۵ معرفی شدند

آموزش گام به گام و تصویری سریع‌ترین روش تغییر آی‌پی در ویندوز

 

منبع: Phone Arena

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه