2033بازدید 0دیدگاه‌ها

فیلم‌های جشنواره کن ۲۰۱۵ معرفی شدند

نویسنده:‏درفروردین ۲۸, ۱۳۹۴
 

  روز پنج‌شنبه، بیست و هفتم فروردین، پیر لسکور و تیری فرمو، رییس و مدیر اجرایی جشنواره‌ی کن، در نشستی خبری در پاریس فیلم‌های برگزیده بخش‌های مختلف شصت و هشتمین دوره‌ی این جشنواره را اعلام کردند. شصت و هشتمین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم کن از ۱۳ تا ۲۴ ماه می ۲۰۱۵ در شهر ساحلی کن فرانسه برگزار خواهد شد. بیایید در ادامه بیش‌تر در جریان این فیلم‌ها قرار بگیریم.

در این دوره از جشنواره‌ی کن نام‌های آشنایی هم‌چون نانی مورتی، گاس ون سنت، ژاک اودیار و پائولو سورنتینو به چشم می‌خورد. تا کنون چهل و چهار فیلم بلند برای بخش‌های مسابقه، نوعی نگاه و خارج از مسابقه و بخش ویژه انتخاب شده است و قراراست تا پایان این ماه چند فیلم دیگر به این فهرست اضافه شود تا تعداد فیلم‌های این جشنواره به پنجاه تا پنجاه و پنج فیلم بلند برسد.

در حال حاضر شانزده فیلم بخش مسابقه اعلام شده و چهار فیلم دیگر به زودی اعلام خواهد شد تا تعداد فیلم‌های بخش مسابقه‌ی کن به ۲۰ برسد. ریاست داوری این دوره از جشنواره به عهده‌ی برادران کوئن گذاشته شده است.

پائولو سورنتینو که با فیلم «زیبایی بزرگ» در جشنواره‌ی کن تحسین شد و با همان فیلم اسکار بهترین فیلم خارجی را هم به دست آرود، با فیلم جدیدی به نام «جوانی» در کن حاضره شده است. این فیلم به زبان انگلیسی است و در آن مایکل کین نقش یک موسیقیدان را بازی می‌کند.

جوانی - پائولو سورنتینو

«جوانی» به کارگردانی پائولو سورنتینو

گاس ون سنت نیز با فیلم «دریای درختان» به جشنواره کن آمده است. فیلمی که نقش اول آن را متیو مک کاناهیِ دوست‌داشتنی به عهده دارد و در این فیلم نقش کسی را بازی می‌کند که می‌خواهد خودکشی کند، اما در جنگل‌های ژاپن به شناخت تازه‌ای از زندگی می‌رسد. (این شرح کوتاه ما را یاد فیلم «طعم گیلاس» عباس کیارستمی می‌اندازد.)

ژیا ژانگ که پیش از این با فیلم «طبیعت بی‌جان» در جشنواره‌ی کن تحسین شده بود، اکنون با فیلم تازه‌ای به نام «کوهستان‌ها ممکن است جابه جا شوند» بازگشته است. کارگردان نام‌آشنای دیگر نانی مورتی است که فیلم‌ها و خودش رابطه‌ی خوبی با شهر کن دارند. تازه‌ترین فیلم او «مادر من» نام دارد و از فیلم‌های بخش مسابقه است.

جاستین کورزل، فیلمساز استرالیایی، نیز با اقتباسی تازه از نمایشنامه‌ی مکبث ویلیام شکسپیر در بخش مسابقه حضور دارد. در فیلم «مکبث» مایکل فاسبندر در نقش مکبث و ماریون کوتیار در نقش لیدی مکبث حضور دارند.

جشنواره کن 2012

«مکبث»، فیلمی از جاستین کورزل با بازی مایکل فاسبندر و ماریون کوتیار

سایر فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره کن:

کارول – تاد هینز

کارول - تاد هینز

کیت بلانشت در فیلم «کارول» به کارگردانی تاد هینز

خرچنگ دریایی – یورگس لانتیموس

خرچنگ دریایی – یورگس لانتیموس

«خرچنگ دریایی» به کارگردانی یورگس لانتیموس

دیپان [نام موقت] – ژاک اودیار

مرد ساده – استفان بریز

مارگارت و جولین – والری دونزلی

داستان داستان‌ها – متیو گارون

آدمکش – هو سیائو سین

آدمکش- هو سیائو سین

فیلم «آدمکش» به کارگردانی هو سیائو سین

خواهر کوچولوی ما – کورئدا هیروکازو

شاه من – می ون

پسر روح – لازلو نمس

بلندتر از بمب – ژواکیم تریر

سیکاریو – دنیس ویلنوو

 

وودی آلن هم که در کل به مسابقه و جشنواره اعتقادی ندارد، اما به حاشیه و بخش «خارج از مسابقه» علاقه‌ای ویژه دارد، بار دیگر در بخش خارج از مسابقه‌ی کن حضور دارد. نام فیلم تازه‌ی وودی آلن «مرد نامعقول» است.

 

جریان

 

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه