1217بازدید 0دیدگاه‌ها

پیش‌فروش اپل‌واچ از مرز ۲٫۳ میلیون دستگاه گذشت

نویسنده:‏درفروردین ۲۷, ۱۳۹۴
 

اپل هنوز آماری رسمی در مورد میزان فروش اپل‌واچ منتشر نکرده است، اما محققان مستقل هم بیکار ننشسته‌اند و تخمین‌های خودشان را ارائه می‌کنند. بیایید در ادامه بیش‌تر در جریان آمار و ارقام فروش ساعت‌های هوشمند قرار بگیریم.

مینگ چی کو، یکی از تحلیل‌گرانی که سابقه‌ای طولانی در حوزه‌ی تخمین خبرهای مربوط به اپل دارد، به تازگی تخمین خودش را در مورد میزان ساعت هوشمند اپل منتشر کرده است. مینگ چی کو در یادداشتی خطاب به سرمایه‌گذاران، تخمین زده است که ۲٫۳ میلیون دستگاه اپل‌واچ در جهان پیش‌فروش شده است:

ما میزان تولید اپل‌واچ در ماه‌های مارس و می را ۲٫۳ میلیون دستگاه تخمین می‌زنیم. تولید انبوه اپل‌واچ در ماه مارس آغاز می‌شود و احتمالاً تعداد اپل‌واچ‌های تولید شده تا پایان ماه می به ۲٫۳ میلیون دستگاه خواهد رسید. با توجه به این‌که مشتریانی که اپل‌واچ را پیش‌خرید کرده‌اند، تا ماه ژوئن خریدشان را دریافت نخواهند کرد، تخمین‌مان این است که میزان پیش‌خرید جهانی ۲٫۳ میلیون دستگاه باشد و اپل‌واچ اسپورت، اپل‌واچ و اپل‌واچ ویژه به ترتیب ۸۵، ۱۵ و کمتر از ۱ درصد این تعداد را تشکیل می‌دهند.

این گزارش را مک‌رومرز منتشر کرده است و می‌توانیم آن را با اعداد و ارقامی مقایسه کنیم که چند روز پیش شرکت دیگری به نام اسلایس اینتلجنس منتشر کرد. در گزارش اسلایس اینتلجنس میزان پیش‌فروش اپل‌واچ ۱٫۲ میلیون دستگاه تخمین زده شده بود. شاید دلیل این تفاوت این باشد که اسلایس اینتلجنس روش چندان دقیقی را برای تخمین خودش به کار نبرده است. این شرکت گمانه‌زنی‌اش را بر اساس اطلاعات کاربران اپلیکیشن خودش انجام داده است که ممکن است باعث نامتوازن شدن نمونه‌ی مطالعاتی و پایین آمدن دقت تخمین شود.

در برابر، کو یک تحلیل‌گر تایوانی است که به منابعی نزدیک به زنجیره‌ی تولید دسترسی دارد. البته پیش‌بینی‌های او همیشه هم درست از آب در نیامده است (مثلا او پیش‌بینی کرده بود که آیپد مینی ۲ با دوربینی ۸ مگاپیکسلی عرضه خواهد شد) اما در بیشتر موارد تخمین‌های او درست بوده است.

به هر حال چه پیش‌بینی کو درست باشد، چه پیش‌بینی اسلایس اینتلجنس، اپل هم‌اکنون به بزرگ‌ترین بازیگر صنعت ساعت‌های هوشمند تبدیل شده است. به دست آوردن آمار فروش تولیدکنندگان دیگر کار ساده‌ای نیست، اما پبل مدتی پیش اعلام کرد که از سال ۲۰۱۳ بیش از یک میلون دستگاه ساعت هوشمند فروخته است. همچنین گفته می‌شود که در سال ۲۰۱۴ بیش از ۷۲۰ هزار دستگاه ساعت هوشمند مبتنی بر اندروید ور فروخته شده است. اگر تخمین کو درست باشد، اپل توانسته است سایه‌ای سنگین روی تمام بازار ساعت هوشمند بیندازد.

 

این نوشته‌ها را هم بخوانید:

نوکیا آلکاتل-لوسنت را با قیمت ۱۶٫۶ میلیارد دلار می‌خرد

دوربین ال‌جی جی ۴ لنزی ۶ لایه دارد و دو برابر لنز جی ۳ است

سامسونگ می‌گوید در تخمین میزان فروش گلکسی اس ۶ اج اشتباه کرده است

 

منبع: THEVERGE

 

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه