1341بازدید 0دیدگاه‌ها

نوکیا آلکاتل-لوسنت را با قیمت ۱۶٫۶ میلیارد دلار می‌خرد

نویسنده:‏درآوریل 15, 2015
 

نوکیا اعلام کرده است که می‌خواهد شرکت آلکاتل-لوسنت را که در حوزه‌ی تجهیزات تلکام فعال است، با قیمت ۱۵٫۶ میلیارد یورو (معادل ۱۶٫۶ میلیارد دلار) بخرد. این معامله در راستای خواسته‌ی نوکیا برای تبدیل شدن به یک بازیگر اصلی در زمینه‌ی تامین تجهیزات شبکه است و این شرکت را در رقابت مستقیم با پیشتاز این حوزه، یعنی اریکسون، قرار می‌دهد. نوکیا و آلکاتل-لوسنت تصمیم دارند این معامله را در نیمه‌ی اول ۲۰۱۶ نهایی کنند. شرکت جدید پذیرفته است از برند نوکیا استفاده کند، اما برای فعالیت‌های تحقیق و توسعه‌اش همچنان عنوان آلکاتل-لوسنت را نگه خواهد داشت.

نوکیا در بیانیه‌اش در مورد این موضوع گفته است:

شرکت جدید قصد دارد به گونه‌ای منحصر به فرد پایه و اساس برقراری ارتباط یکپارچه بین مردم و اشیا را، هر کجا که باشند، بسازد. این زیرساخت برای ظهور موج بعدی تغییر تکنولوژی، که شامل اینترنت اشیا و سرویس‌های ابری می‌شود، حیاتی است. این شرکت جدید با در اختیار داشتن بیش از ۴۰ هزار کارمند در بخش تحقیق و توسعه و سرمایه‌گذاری ۴٫۷ میلیارد یورویی در این بخش در سال ۲۰۱۴، در موقعیتی قرار دارد که بتواند توسعه‌ی فناوری‌های آینده را شتاب ببخشد. فناوری‌هایی از قبیل ۵G، اینترنت و آی‌پی اشیا، سرویس‌های ابری و غیره.

نوکیا در بیانیه‌ای جداگانه ولی مرتبط، امروز اعلام کرد که مشغول بازنگری سرویس Here است و ممکن است آن را بفروشد. بلومبرگ نیز هفته‌ی گذشته گزارش داده بود نوکیا مشغول بررسی فروش Here به شرکت‌هایی مانند Uber و گروهی از اتومبیل‌سازان آلمانی است.

 

این نوشته‌ها را هم بخوانید:

دوربین ال‌جی جی ۴ لنزی ۶ لایه دارد و دو برابر لنز جی ۳ است

پنج بازی استراتژیک جدید برای گوشی‌های اندرویدی

تصاویر کاملی از ال‌جی جی ۴ درز کرد

 

منبع: THEVERGE

 

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه