2928بازدید 1دیدگاه

آیا سریال 24 نتیجه مذاکرات هسته‌ای را پیش‌بینی کرده بود؟

نویسنده:‏درآوریل 12, 2015
 

احتمالا در جریان هستید که در روزهای اخیر مطلبی در خبرگزاری‌ها و شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها دست به دست می‌شود با این مضمون که در سریال 24، نتیجه‌ی مذاکرات هسته‌ای پیش‌بینی شده بود.

این خبر با این ویدئوی کوتاه از سریال 24 همراه است:


دانلود ویدئو

دیالوگ این قسمت از سریال را با هم می‌خوانیم:

اینجا در سازمان ملل لحظاتی پیش سخنگوی کاخ سفید تاکید کرد که روسای جمهور «تیلور» و «حسن» یک کنفرانس خبری مشترک برگزار خواهند کرد. انتظار می‌رود که رییس جمهور حسن، لغو برنامه تولید سلاح هسته‌ای از سوی کشورش را اعلام کند. رییس جمهور حسن اعلام کرده‌اند که ایشان این قرارداد را یک موفقیت تاریخی و شروعی تازه برای کشورش و همچنین کل منطقه خاورمیانه می‌دانند.

حسن: کشور من می‌پذیره که به دنبال دستیابی به سلاح هسته‌ای نباشه، با نظارت کامل دیده‌بان‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی.

تیلور: ولی جناب رییس جمهور، شرایط ما این بود که بازرس‌ها آمریکایی باشن نه از آژانس.

فرهاد (برادر حسن): تا حالا هم به اسم صلح توی خیلی چیزها تسلیم شدیم.

حسن: تسلیم کلمه درستیه فرهاد. و واقعا غیر از جاه‌طلبی‌های هسته‌ای‌مون توی چه چیزی تسلیم شدیم؟ چرخوندن ۶۰۰۰ سانتریفیوژ برای مانور سیاسی خوبه، ولی داره باعث می‌شه کشورمون ورشکست بشه! حقیقت اینه که این ما نیستیم که داریم بخشندگی می‌کنیم، رییس جمهور تیلور تحریم‌های اقتصادی رو برداشته و پیشنهاد یه بسته حمایتی به ارزش میلیاردها دلار داده. هر چیزی می‌خواستیم گیرمون اومده فرهاد.

فرهاد (برادر حسن): البته اگه کلک نباشه!

 

اما آیا واقعا این قسمت از سریال 24 مربوط به ایران است؟ سریال‌بازها و گیک‌های سریال‌خور می‌دانند که پاسخ این پرسش منفی است. شخصی که در این خبرها به عنوان رییس‌جمهور ایران جا زده می‌شود (حسن)، در واقع در این سریال رییس‌جمهور ایران نیست. این شخص «عمر حسن» نام دارد و رییس‌جمهور کشوری خیالی به نام کامستان است. دیگر این‌که در بعضی از شایعه‌های وایبری این بخش از سریال 24، به عنوان بخشی از فصل اول و دوم سریال معرفی شده است، در حالی که این ویدئوی کوتاه به فصل هشتم سریال مربوط می‌شود که در سال 2010 پخش شده است.

گذشته از داستان‌های بی‌سر و ته در حوزه‌ی «تئوری توطئه»، جالب است بدانید که سریال 24 از همان ابتدا رییس‌جمهور شدن یک آفریقایی-آمریکایی در آمریکا را پیش‌بینی کرده بود! آن هم زمانی که جرج بوش رییس‌جمهور این کشور بود!

 

جریان

دیدگاه‌ها
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه