53050بازدید 1دیدگاه

چگونه مشکل زیرنویس فارسی را در KMPlayer رفع کنیم؟

نویسنده:‏درآوریل 11, 2015
 

اگر اهل دیدن فیلم و سریال و انیمه و غیره باشید، بدون شک نرم‌افزار محبوب KMPlayer را می‌شناسید. کی‌ام‌پلیر یکی از بهترین نرم‌افزارهای پخش ویدئو است که گستره و امکانات وسیعی برای مدیریت زیرنویس فیلم در اختیار کاربر می‌گذارد. اما مهم‌ترین مشکل این نرم‌افزار این است که گاهی زیرنویس‌های فارسی را ناخوانا نمایش می‌دهد. بیایید در جریان رفع این مشکل قرار بگیریم.

دلیل ناخوانا بودن بعضی از زیرنویس‌ها و فایل‌های فارسی این است که این فایل‌ها با فرمت Unicode ذخیره نشده‌اند و در بعضی از سیستم‌عامل‌ها و نرم‌افزارها، به صورت درهم و برهم و ناخوانا نشان داده می‌شوند. برای رفع این مشکل دو راه وجود دارد. در روش اول ابتدا برنامه‌ی KMPlayer را باز کنید و کلید F2 را فشار بدهید. پنجره‌ای باز می‌شود که در قسمت سمت چپ آن منوهای متعددی دیده می‌شود. از منوی Subtitle Processing گزینه‌ی Font Style را انتخاب کنید.

زیرنویس فارسی در kmplayer

سپس در منوی سمت راست، از فهرست مربوط به Charset حالت Arabic را انتخاب کنید. بعد از این‌که این کار را کردید، روی دکمه‌ی Close کلیک کنید و KMPlayer را ببندید و دوباره باز کنید. اکنون باید مشکل شما رفع شده باشد.

استایل فونت عربی در کی ام پلیر

اما اگر راه حل اول جواب نداد، از راه حل دوم استفاده کنید که مشکل ناخوانا بودن فونت فارسی را در همه‌ی برنامه‌ها رفع می‌کند. در این روش ابتدا باید وارد کنترل پنل شوید و به قسمت Region بروید. درپنجره‌ای که باز می‌شود وارد تب Administrative شوید و روی دکمه‌ی Change system locale کلیک کنید.

رفع مشکل فونت فارسی در ویندوز

در پنجره‌ای که باز می‌شود، گزینه‌ی Persian را انتخاب و روی دکمه‌ی OK کلیک کنید. بعد از این کار کامپیوترتان را یک بار ریستارت کنید تا تغییرات اعمال شود.

رفع مشکل یونی کد فونت فارسی در ویندوز

این نوشته‌ها را هم بخوانید:

آموزش کار با آیفون و اپلیکیشن‌های اختصاصی اپل

روش استفاده درست از باتری‌های لیتیوم یونی چگونه است؟

چگونه تایید دو مرحله‌ای را در جی‌میل فعال کنیم؟

 

جریان

دیدگاه‌ها
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه