1432بازدید 0دیدگاه‌ها

گوگل می‌خواهد «اندروید ور» را به آیفون وصل کند

نویسنده:‏درفروردین ۲۱, ۱۳۹۴
 

همان‌طور که در جریان هستید، یکی از نقاط ضعف ساعت‌های هوشمند این است که با وصل شدن به گوشی‌های هوشمند جان می‌گیرند. بعضی از ساعت‌های هوشمند هم تنها می‌توانند به گوشی‌های اندرویدی یا آیفون وصل شوند. اما آیا این موضوع همیشه همین‌طور می‌ماند؟ کمی بعید به نظر می‌رسد.

یکی از اعضای تیم توسعه‌دهندگان «اندروید ور» خبر داده است که گوگل قصد دارد پلتفرم اندروید ور را با آیفون سازگار کند و در حال حاضر مشغول به پایان رساندن آخرین مراحل فنی این کار است. اگر گوگل این نسخه از اندروید ور را منتشر کند و اپل هم اجازه بدهد این نسخه از اندروید پوشیدنی با iOS کار کند، آن وقت ساعت‌های هوشمند اندرویدی به رقیبی جدی برای اپل‌واچ تبدیل خواهند شد. اپل‌واچی که قرار است به زودی روانه‌ی فروشگاه‌ها شود.

نسخه‌ی جدید اندروید ور در وضعیت کنونی خود می‌تواند با استفاده از یک اپ مخصوص با آیفون کار کند و بعضی کارکردهای ابتدایی را مانند نمایش نوتیفیکیشن، در اختیار کاربر بگذارد. نمونه‌ی این کارکرد را می‌توانید در تصویر زیر ببینید. اندروید ور روی آیفون می‌تواند امکاناتی مانند کارت‌های اطلاعاتی گوگل ناو، جست‌وجوی صوتی و فرمان‌های صوتی دیگر را پشتیبانی کند. این پلتفرم باید از امکانات پیشرفته‌تری مانند پاسخ به میل‌های جی‌میل نیز پشتیبانی کند.

گوگل می‌خواهد «اندروید ور» را به آیفون وصل کند

 

اما به جز این‌ها، پرسش‌های بدون پاسخ زیادی وجود دارد. پبل ساعت‌های هوشمندی می‌سازد که هم با اندروید کار می‌کند و هم با iOS. این تولیدکننده توانسته است امکاناتی مانند کنترل موسیقی در حال پخش و اپ‌های ساعت هوشمندش را با آیفون مطابقت بدهد. بنابراین ممکن است گوگل هم بتواند چنین کاری را انجام بدهد.

اما مساله‌ی مهم‌تر این است که اپل اجازه می‌دهد اپ مخصوص اندروید ور روی اپ‌استورش قرار بگیرد یا نه. اپل که هم‌اکنون مشغول بیرون دادن اپل‌واچ است، مطمئناً انگیزه‌ی زیادی برای این کار ندارد. پیش از این برای بعضی از اپ‌های گوگل، مانند گوگل‌مپس و گوگل‌وویس، برای قرار گرفتن روی اپ‌استور اپل دچار مشکلاتی شده بودند، اما اکنون مدت زیادی است که این دو شرکت بگو مگویی سر اپ نداشته‌اند. اما باید به این موضوع هم دقت کنیم: در سال 2010 معلوم شد که اپل ممکن است اپ‌هایی را که پلتفرم‌های رقیب را پیشنهاد می‌کنند، در اپ‌استور راه ندهد. این سیاست هنوز هم وجود دارد و از آن‌جا که اندروید ور یک پلتفرم رقیب برای اپل به حساب می‌آید، ممکن است با مشکلاتی مواجه شود.

نوشته‌های مرتبط:

آماده‌باش برای حمله‌ی ساعت‌های هوشمند

مبارزه: اپل‌واچ علیه اندروید ور علیه پبل تایم

تمام صنعت ساعت هوشمند منتظر اپل واچ است

 

این نوشته‌ها را هم بخوانید:

از «شورشی» تا «بلید رانر»: چرا «آینده» در فیلم‌ها همیشه این قدر سیاه است؟

نقد و بررسی گلکسی اس ۶ در فون ارنا

 

 

منبع: THEVERGE

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه