2442بازدید 0دیدگاه‌ها

آزمایش سقوط گلکسی اس ۶ اج سامسونگ و آیفون ۶ اپل

نویسنده:‏درفروردین ۱۶, ۱۳۹۴
 

  برای کاربران گوشی‌های هوشمند چیزی بدتر از افتادن گوشی روی یک سطح سخت نیست. اولین چیزی که نگرانش می‌شوید، صفحه نمایش گوشی است. شکست؟ ترک برداشت؟ هنوز می‌توان با آن کار کرد؟ اگر گوشی به پشت بیفتد، نگران دوربین و خط و خش‌های احتمالی روی لنز دوربین آن خواهید شد. تازه اگر خیلی خوش‌شانس باشید، حداقل روی بدنه‌ی گوشی خط و خش‌های جدیدی به وجود می‌آید. هر بار هم که نگاه‌تان به این آسیب‌ها بیفتد، یاد لحظه‌ی افتادن گوشی می‌افتید و قلب‌تان به درد می‌آید.

این بار دو پرچم‌دار جدید تست سقوط را پشت سر گذاشته‌اند. گلکسی اس ۶ اج سامسونگ و آیفون ۶ اپل با یکدیگر به رقابت پرداخته‌اند تا معلوم شود کدام مدل می‌تواند بهترین انتخاب برای دارندگان بی‌حواس باشد. در اولین آزمایش افتادن گوشی از جیب جلویی شلوار شبیه‌سازی شده است. هر دوی دستگاه‌ها از این ارتفاع به خوبی دوام آورده‌اند و به جز خراش‌هایی در لبه‌ی هر دوی دستگاه‌ها، مشکل خاصی برای آن‌ها به وجود نیامده است.

در دومین آزمایش، گوشی‌ها از ارتفاع سر انسان ایستاده سقوط کرده‌اند تا افتادن گوشی در حالت مکالمه شبیه‌سازی شود. بدنه‌ی آیفون ۶ از این ارتفاع هم عملکرد خوبی از خودش نشان داده و تنها چند خراش دیگر برداشته است. از این ارتفاع صفحه نمایش گلکسی اس ۶ اج هم توانسته است جان سالم به در ببرد، اما خط و خش‌هایی کنار دکمه‌ی خانه و روی لبه‌های آن ایجاد شده است.

آزمایش بعدی، تست سقوط از ارتفاع ۳ متری است. آیا سقوط از این ارتفاع می‌تواند کار آیفون ۶ و گلکسی اس ۶ اج را بسازد؟ شیشه‌ی دوربین سافایر در آیفون ۶ در اثر این سقوط حسابی آسیب می‌بیند، اما گلکسی اس ۶ اج و بدنه‌ی شیشه‌ای آن جان سالم به در می‌برد. سرانجام صفحه نمایش آیفون ۶ از سقوط مستقیم گوشی روی صفحه نمایش، آسیب می‌بیند. گرچه این صفحه نمایش همچنان می‌تواند کار کند. اما گلکسی اس ۶ اج این آزمایش را هم با چند خراش پشت سر می‌گذارد.

در انتهای ویدئو بدنه و صفحه نمایش دو گوشی به شدت آسیب دیده‌اند. در ویدئوی زیر به طور کامل در جریان این آزمایش قرار می‌گیریم.

آزمایش سقوط گلکسی اس ۶ اج و آیفون ۶:


  لینک دانلود

 

این نوشته‌ها را هم بخوانید:

تصاویر جدیدی از اکسپریا زد ۴ لو رفت

آی‌فیکس‌ایت اچ‌تی‌سی وان ام ۹ را از هم باز کرد

اکنون می‌توانید اپ‌های اندروید را در مرورگر کروم ویندوز اجرا کنید

 

منبع: Phone Arena

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه