2172بازدید 0دیدگاه‌ها

تراشه A9 اپل را برای آیفون بعدی، سامسونگ تولید می‌کند

نویسنده:‏درآوریل 3, 2015
 

در مورد این‌که چه کسی تراشه‌ی A9 اپل را (که قرار است نیروبخش آیفون بعدی اپل باشد) تولید خواهد کرد، حرف‌ها و شایعه‌های بسیاری وجود داشت و از TSMC، سامسونگ و GlobalFoundries به عنوان تولیدکنندگان احتمالی این تراشه نام برده شده بود. اما اکنون بلومبرگ می‌گوید سامسونگ توانسته است سفارش تولید این تراشه را از اپل بگیرد و سفارش دیگری هم به GlobalFoundries رسیده که این شرکت هم یکی از شریکان سامسونگ به حساب می‌آید. این موضوع به این معنا است که به احتمال زیاد شرکت TSMC یا «کمپانی تولید نیمه‌هادی تایوان» امسال سفارشی از اپل برای تولید این تراشه دریافت نخواهد کرد. این موضوع بر خلاف روند سال ۲۰۱۳ است که تولید بخش زیادی از تراشه‌های A8 به این شرکت واگذار شده بود.

از آن‌جا که سامسونگ هم‌اکنون یک SoC یا System-on-Chip با معماری ۱۴ نانومتری تولید کرده است (اکسینوس ۷۴۲۰ که در گلکسی اس ۶ و گلکسی اس ۶ اج به کار رفته)، تراشه‌ی A9 نیز ممکن است با همین معماری تولید شود. اگر چنین شود، این تراشه قوی‌تر و بهینه‌تر از A8 خواهد بود که با معماری ۲۰ نانومتری ساخته شده است.

بنا به گزارش بلومبرگ، سامسونگ تولید تراشه‌های A9 را در کره جنوبی آغاز خواهد کرد، اما هنوز معلوم نیست که چه زمانی تولید انبوه این تراشه آغاز خواهد شد. اما تولید انبوه این تراشه باید به زودی آغاز شود، چون اپل طبق برنامه باید نسل بعدی آیفون‌های خود را، که احتمالا iPhone 6S و iPhone 6s Plus نام خواهند گرفت، در انتهای تابستان روانه‌ی بازار کند.

 

منبع: Phone Arena

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه