10365بازدید 0دیدگاه‌ها

چگونه تایید دو مرحله‌ای را در جی‌میل فعال کنیم؟ – ورود به گوگل به کمک موبایل

نویسنده:‏درآوریل 3, 2015
 

گوگل، مانند بسیاری از سرویس‌های اینترنتی دیگر، امکان استفاده از تایید هویت دو مرحله‌ای را در اختیار کاربران می‌گذارد تا کاربران امنیت بیش‌تری داشته باشند و حتی اگر رمز عبور اول‌شان لو رفت، کسی نتواند وارد حساب کاربری آن‌ها شود. در این روش، بعد از آن‌که کاربر رمز عبور اول خود را وارد کرد، گوگل یک کد شش رقمی را به صورت پیامک به تلفن همراه کاربر می‌فرستد و کاربرد بعد از وارد کردن این کد، به حساب کاربری خود هدایت می‌شود. خوشبختانه این سرویس گوگل در ایران فعال است! بیایید با هم در جریان روش فعال کردن ورود دو مرحله‌ای به جی‌میل را مرور کنیم.

گام ۱: وارد حساب کاربری گوگل‌تان شوید. سپس روی عکس پروفایل‌تان که در نوار بالای صفحه و سمت راست قرار گرفته کلیک کنید و بعد در پنجره‌ی کوچکی که باز می‌شود، روی گزینه‌ی Account کلیک کنید.

چگونه تایید دو مرحله‌ای را در جی‌میل فعال کنیم؟

 

گام ۲: صفحه را به پایین اسکرول کنید تا به قسمت Signing in برسید.

تایید دو مرحله جی میل

 

گام ۳: روی گزینه‌ی ۲-Step Verification کلیک کنید تا به صفحه‌ی مربوط به این گزینه هدایت شوید. روی دکمه‌ی آبی‌رنگ Start Setup کلیک کنید.

رمز عبور دو مرحله ای گوگل و جی میل

 

گام ۴: در این مرحله از شما خواسته می‌شود یک بار دیگر رمز عبورتان را وارد کنید تا معلوم شود که واقعاً خودتانید که می‌خواهید عبور دو مرحله‌ای را فعال نمایید!

۴

 

گام ۵: در این مرحله باید یک شماره‌ی موبایل معتبر وارد کنید. با خیال راحت این کار را بکنید، چون گوگل عادت ندارد مانند ایرانسل و همراه اول گاه و بی‌گاه پیامک‌های تبلیغاتی بفرستد. از گوشه‌ی سمت چپ مستطیل مربوط به وارد کردن شماره، پرچم ایران را انتخاب کنید و در برابر آن شماره‌ی موبایل‌تان را وارد کنید. گزینه‌ی مربوط به How should we send you codes? را هم بگذارید در همان حالت SMS بماند. بعد از آن‌که همه چیز به خوبی پیش رفت، روی دکمه‌ی Send code کلیک کنید.

ورود دو مرحله ای به گوگل و جی میل

 

گام ۶: گوگل یک کد شش رقمی را برای گوشی شما (همانی که شماره‌اش را در مرحله‌ی قبل وارد کردید) پیامک می‌کند. آن کد را در این مرحله باید وارد کنید.

رمز عبور دو مرحله ای پسورد جی میل

 

گام ۷: اگر کد را درست وارد کرده باشید، به مرحله‌ی بعد می‌روید. در این مرحله لازم نیست کار خاصی بکنید، تنها باید روی Next کلیک کنید.

۷

 

گام ۸: در این مرحله هم لازم نیس کار خاصی بکنید و در واقع باید روند طی شده را تایید کنید. روی دکمه‌ی Confirm کلیک کنید تا همه چیز نهایی شود.

۹

 

گام ۹: بعد از این‌که همه چیز تمام شد، به صفحه‌ی تنظیمات مربوط به ورود دو مرحله‌ای گوگل هدایت می‌شوید. در گوشه‌ی سمت بالا و سمت راست عبارتی هست که نشان می‌دهد ورود دو مرحله‌ای به حساب کاربری گوگل فعال شده و اکنون جی‌میل‌تان یک مرحله امن‌تر و محکم‌تر از قبل است.

۸

بیش‌تر بخوانید:

نقد و بررسی گلکسی اس ۶: سامسونگ سرانجام چیز درست را کپی کرده است

 

جریان

 

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه