1464بازدید 0دیدگاه‌ها

اکنون می‌توانید «پروژه اسپارتان»، مرورگر جایگزین IE، را امتحان کنید

نویسنده:‏درفروردین ۱۱, ۱۳۹۴
 

  مایکروسافت نسخه‌ی پیش‌نمایشی از مرورگر جانشین اینترنت اکسپلورر، یعنی پروژه‌ی اسپارتان، را منتشر کرده است. مرورگر جدید، که مرورگر پیش‌فرض ویندوز ۱۰ خواهد بود، بخشی از به‌روزرسانی نسخه‌ی پیش‌نمایش فنی ویندوز ۱۰ است. مایکروسافت قول داده است به‌روزرسانی‌های سریع‌تری در اختیار آزمایندگانِ نسخه‌ی پیش‌نمایش ویندوز بعدی قرار بدهد و به نظر می‌رسد قصد دارد با اضافه کردن اسپارتان به این نسخه، به قول خود عمل کند. اکنون کاربران ویندوز ۱۰ می‌توانند بیلد جدیدی (۱۰۰۴۹) از این سیستم عامل را دانلود و نصب کنند که به مرورگر اسپارتان مجهز شده است. البته اگر هم‌اکنون از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنید، این به‌روزرسانی از طریق به‌روزرسانیِ معمولی ویندوزتان در اختیارتان قرار خواهد گرفت. اگر هم هنوز به جمع آزمایش‌کنندگان ویندوز ۱۰ (پیش از ارائه‌ی نسخه‌ی نهایی) نپیوسته‌اید، می‌توانید ویندوز ۱۰ نصب کنید و ببینید جریان ویندوز بعدی مایکروسافت چیست.

مایکروسافت در ژانویه‌ی گذشته بخشی از امکانات و ویژگی‌های اسپارتان را معرفی کرد، اما گویا در نسخه‌ی پیش‌نمایش این مرورگر، همه‌ی این امکانات فعال نیستند. کورتانا، دستیار دیجیتال مایکروسافت، در این نسخه از اسپارتان حضور دارد و پیشنهادهای هوشمندش را در اختیار کاربر می‌گذارد، اما فعلاً خبری از تقویم و اطلاعات پرواز در آن نیست. یکی دیگر از امکانات نسخه‌ی پیش‌نمایش اسپارتان، «حالت خواندن» یا ریدینگ ویو Reading View است، اما این امکان هم هنوز کامل نیست و نمی‌توانید از امکان ذخیره‌ی آفلاین آن استفاده کنید. قرار است این امکانات در نسخه‌ی نهایی ویندوز ۱۰ که تابستان آینده منتشر می‌شود، ارائه شوند.

یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های اسپارتان، قابلیت نوت‌برداری و حاشیه‌نویسی با استفاده از قلم است. بیلدهای قبلی اسپارتان که به بیرون درز کرده بودند، این امکان را نداشتند، اما نسخه‌ی امروز شامل این امکان هم می‌شود. اکنون می‌توانید صفحه‌های وب را حاشیه‌نویسی کنید و این یادداشت‌ها را از طریق ای‌میل، شبکه‌های اجتماعی یا وان‌درایو، هم‌رسانی نمایید. مرورگر جدید مایکروسافت با وان‌نوت هم سازگار است.

اسپارتان، فراتر از یک مرورگر ساده:


 لینک دانلود

معرفی مرورگر اسپارتان مایکروسافت:


 لینک دانلود

بیش‌تر بخوانید:

مایکروسافت برند «اینترنت اکسپلورر» را کنار می‌گذارد

مهم‌ترین موارد آخرین کنفرانس مایکروسافت را در جریان بخوانید: از ویندوز ۱۰ تا هولولنز

 

منبع: THEVERGE

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه