3243بازدید 0دیدگاه‌ها

نخستین تصاویر از دفتر جدید فیسبوک در اینستاگرام منتشر شد

نویسنده:‏درمارس 31, 2015
 

دفتر جدید فیسبوک

غول‌های تکنولوژی دره‌ی سیلیکون تلاش می‌کنند دفتر اصلی‌شان به نوعی تداعی‌کننده‌ی موفقیت آن‌ها باشد. آخرین نمونه مربوط به فیسبوک می‌شود. مارک زاکربرگ، بنیان‌گزار و مدیرعامل فیسبوک، چند روز پیش رسما اعلام کرد دفتر کار اصلی این کمپانی به یک مکان جدید منتقل شده است. فضایی با مساحت ۴۳۰ هزار فوت مربع که آن را یک فوق ستاره‌ی طراحی به نام فرانک گری طراحی کرده است.

این دفتر در واقع یک اتاق بسیار وسیع است: یک محیط باز واحد که هزاران نفر در آن واحد می‌توانند در آن کار کنند. فضاهای کوچکی هم برای انجام فعالیت‌های خصوصی در نظر گرفته شده و کارکنان می‌توانند هر زمان که خواستند، به پارک ۹ اکری که روی سقف ساختمان ساخته شده بروند و استراحت کنند. این پارک بیش از ۴۰۰ درخت دارد و فضاهایی هم برای کار کردن در آن در نظر گرفته شده است. یک اتاق کنفرانس هم در این دفتر وجود دارد که بیشتر شبیه استخر توپ است تا فضای کاری! البته بعدا معلوم شد توپ‌های این اتاق در واقع شوخی روز اول کاری بوده است!

۱۱۰۲۳۱۸۷_۸۳۸۵۸۴۰۱۹۵۴۶۲۹۷_۷۸۳۹۶۱۳۴۶_n

زاکربرگ درباره‌ی این دفتر جدید در صفحه‌ی فیسبوکش نوشت: «این ساختمان طراحی ساده‌ای دارد و زیاد رویاپردازانه نیست. این موضوعی عمدی است و ما می‌خواهیم فضای کاری ما شبیه کاری باشد که در حال انجام شدن است. زمانی که وارد ساختمان ما می‌شوید، می‌خواهیم بدانید چقدر کار داریم تا ماموریت‌مان در برقراری ارتباط در سرتاسر جهان را به پایان برسانیم.»

یکی دیگر از نکات جالب مربوط به این ساختمان این است که سازندگان آن تصمیم گرفته‌اند به جای منتشر کردن عکس‌های رسمی این پروژه در رسانه‌ها، از اینستاگرامرهای فیسبوک بخواهند در فضای این ساختمان بچرخند و عکس بگیرند و در اینستاگرام منتشر کنند. نتیجه‌ی کار را با هم می‌بینیم:

۱۱۰۸۵۱۹۹_۷۱۳۰۱۵۱۱۲۱۴۷۸۶۶_۱۸۰۲۶۲۹۲۲۴_n

۱۱۱۱۷۰۷۳_۶۹۳۹۵۳۲۶۴۰۵۰۲۴۳_۳۹۱۲۴۱۸۰۰_n ۱۱۱۱۱۵۲۱_۸۸۱۵۱۱۳۰۵۲۵۴۴۸۰_۵۸۹۳۹۵۴۰۹_n ۱۱۰۹۴۴۸۴_۲۹۳۱۸۶۰۹۴۱۳۹۱۷۳_۱۵۸۱۴۰۰۶۰۳_n ۱۱۰۸۴۸۳۰_۱۶۳۲۶۱۰۰۲۶۹۶۸۷۷۵_۳۱۱۱۷۷۶۸۴_n  ۱۱۰۵۵۴۲۸_۴۰۱۶۸۰۲۵۹۹۹۲۵۷۶_۱۱۵۷۲۲۷۱۵۳_n  ۱۱۰۲۴۰۹۷_۸۱۷۹۰۶۸۳۱۶۳۶۷۱۸_۱۷۲۷۰۷۰۹۲۵_n ۱۰۵۸۴۵۲۸_۱۶۰۸۱۷۵۰۴۹۳۹۴۷۵۸_۵۱۰۹۶۴۱۴_n ۱۰۵۴۹۸۳۴_۱۴۱۵۱۰۳۴۳۵۴۶۴۰۲۹_۹۰۲۹۶۱۰۵۸_n

این نوشته را هم بخوانید:
کارگاه ساختمانی مرکز اصلی اپل در آینده از زاویه‌ی دید یک هواپیمای بدون سرنشین

 

منبع: THEVERGE

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه