1657بازدید 1دیدگاه

Layout: اپلیکیشن جدید اینستاگرام برای عکس‌های کلاژ

نویسنده:‏درفروردین ۶, ۱۳۹۴
 

  اگر از کاربران اینستاگرام هستید حتما تعداد زیاد عکس‌های کلاژ یا عکس‌های که از ترکیب چند عکس مختلف به وجود آمده‌اند، توجه شما را جلب کرده است. حتی با وجود اینکه اندازه‌ی پیش فرض عکس‌های اینستاگرام نسبتا کوچک است باز هم کاربران چند عکس می‌گیرند و به وسیله‌ی اپ‌های دیگر همه را در کنار هم به صورت یه عکس درمی‌آورند. بر اساس آمارهای اینستاگرام از میان ۳۰۰ میلیون کاربر از هر پنج نفر یک نفر عکس‌های کلاژ همخوان می‌کند. به همین دلیل مدیران این کمپانی تصمیم گرفتند اپلیکیشنی مخصوص این کار طراحی کنند. Layout امروز در اختیار کاربران iOS قرار گرفت و نسخه‌ی اندروید آن هم به زودی بیرون می‌آید.

این مطلب را هم ببینید: اینستاگرام بعد از ۲ سال چه فیلترهایی اضافه کرد؟

Layout درست مثل Hyperlapse برای انجام یک کار مشخص به سادگی هر چه تمام‌تر طراحی شده است. به گفته مدیر پروژه و طراح این اپ اینستاگرام دیگر اپ‌های موجود را به دقت بررسی کرده و تلاش کرده کار کردن با اپ جدید تا حد ممکن آسان و راحت باشد. بیشتر اپ‌هایی که در حال حاضر کاربران از آنها برای ساختن عکس‌های کلاژ استفاده می‌کنند انتخاب‌های متعددی برای ترکیب عکس‌ها در اختیار کاربران قرار می‌دهند و از ابتدا تعداد و طرحبندی عکس‌ها در آنها مشخص شده است. Layout درست بر عکس است و اول باید عکس‌های مورد نظرتان را انتخاب ‌کنید. از آنجا که بیشتر کلاژها در اینستاگرام سلفی یا عکس‌های صورت هستند در Layout تبی برای این منظور پیش بینی شده است.

Layout_Sample-7.0پس از مشخص کردن عکس‌ها Layout آنها را در چند حالت مختلف کنار هم قرار می‌دهد و شما می‌توانید یکی را انتخاب کنید. در حال حاضر تا ۹ عکس را می‌توانید با هم ترکیب کنید و تیم اینستاگرام می‌گوید کاربران بین ۶ تا ۱۲ انتخاب برای طرحبندی عکس‌ها در اختیار دارند. وقتی طرح مورد نظرتان را انتخاب کردید می‌توانید خطوط میان عکس‌ها را جا به جا کنید یا جای عکس‌ها را با هم عوض کنید. همچنین با استفاده از ابزارهای مختلف می توانید کلاژهایی غیرمعمول و عجیب درست کنید. مشخص است هدف اینستاگرام تنها به وجود آوردن عکس‌هایی متشکل از چند عکس دیگر نبوده و قصد داشته امکان خلاقیت و ایده‌پردازی بیشتری به کاربران بدهد.

UI-Faces_Tab.0 (1)UI-Flip.0

وقتی تنظیمات لازم را انجام دادید باید عکس را روی گوشی‌تان ذخیره کنید. این کار اختیاری نیست چون خیلی از کاربران می‌خواهند چندین عکس مختلف را با هم مقایسه کنند و بهترین را در اینستاگرام همخوان کنند. اما اگر مطمئن هستید همان بار اول به بهترین شکلی عکس‌هایتان را کنار هم قرار داده‌اید، می‌توانید بلافاصله عکس را در فیسبوک، اینستاگرام و دیگر برنامه‌های موجود در سیستم‌عامل iOS همخوان کنید. وقتی عکس را در اینستاگرام می‌گذارید Layout شما را به صفحه‌ی بعد از دوربین منتقل می‌کند تا بتوانید از فیلترهای مختلف استفاده کنید و تنظیمات و ویرایش لازم را انجام دهید.

Layout_Sample-1.0کار کردن با Layout بسیار ساده است. اینستاگرام به تازگی فیلترها و ابزارهای ویرایش عکس جدیدی به اپ اصلی اضافه کرده و حالا معلوم است این کمپانی تکنیک‌های پیشرفته مثل Hyperlapse و کلاژ را هم در دستور کار خود دارد. شاید این سوال پیش بیاید که چرا این تکنیک‌ها در اپ اصلی گنجانده نشده‌اند؟ برای Hyperlapse باید بگوییم درست است اینستاگرام فیچرهای ویدئو را طی چند سال اضافه کرده ولی کاربران هنوز هم بیشترعکس همخوان می‌کنند. برای Layout هم به همین صورت است و با آنکه کلاژ طرفداران زیادی دارد، بسیاری از کاربران گرایشی به این نوع عکس‌ها ندارند و آنها که این عکس‌ها را همخوان می‌کنند در حال حاضر از اپ‌های دیگر برای درست کردن آن استفاده می‌کنند. بنابراین طراحی اپلیکیشنی مخصوص این کار ایده‌ای هوشمندانه بوده تا امکان تجربه‌ای دیگر را برای آن دسته از کاربران که به عکس‌های کلاژ علاقه دارند فراهم کند.

بیش‌تر بخوانید:

آموزش گام به گام نصب اینستاگرام روی کامپیوتر (در شبیه‌ساز Bluestacks)

ده حساب اینستاگرام که همین حالا باید دنبال‌شان کنید

فیلترینگ هوشمند اینستاگرام آغاز شد

 

منبع: ورج

دیدگاه‌ها
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه