1200بازدید 0دیدگاه‌ها

اسکرین‌شات‌های جدید ویندوز ۱۰ موبایل از حس‌گرهای جدید خبر می‌دهد

نویسنده:‏درفروردین ۳, ۱۳۹۴
 

 سری تازه‌ای از اسکرین‌شات‌های ویندوز ۱۰ برای موبایل منتشر شده که نشان می‌دهد قرار است حس‌گرهای تازه‌ای برای گوشی‌های ویندوزی در نظر گرفته شود که می‌توانند فعالیت فیزیکی کاربر را زیر نظر بگیرند. در رویدادی به نام WinHEC (مخفف Windows Hardware Engineering Community) در شهر شن‌زن Shenzhen چین، معلوم شد که بیلد جدید سیستم عامل موبایل مایکروسافت، از مجموعه‌ای از حس‌گرها پشتیبانی خواهد کرد.

این حس‌گرها که در رویداد وین‌هِک معرفی شده‌اند، از این قرارند: بارومتر، پراکسیمیتی (تشخیص حضور انسان)، دوربُرد، حس‌گرهای سفارشی، حس‌گرهای محیطی (اندازه‌گیری دما، رطوبت، دی‌اکسید کربن، فرابنفش و غیره)، بیومتریک (تشخیص ضربان قلب)، سنسور تشخیص حرکت (پیاده‌روی، دویدن و غیره)، ارتفاع‌سنج و گام‌شمار.

سنسور تشخیص حرکت به گوشی امکان می‌دهد بفهمد که کاربر مشغول پیاده‌روی، دویدن، دوچرخه‌سواری و حتی راندن اتومبیل است. همچنین این حس‌گر می‌تواند تشخیص بدهد گوشی در دست کاربر قرار دارد یا این‌که داخل جیب شلوار یا پیراهن اوست. ویندوز ۱۰ برای موبایل می‌تواند تا ۳۰ روز حرکات و فعالیت‌های کاربر را دنبال و ثبت کند.

در پایین می‌توانیم مجموعه‌ای از اسکرین‌شات‌های یک گوشی را ببینیم که ویندوز ۱۰ را اجرا می‌کند. در این تصاویر می‌توانیم ببینیم که سیستم عامل نه تنها می‌تواند تشخیص بدهد فعالیت کاربر چه زمانی آغاز شده و چه زمانی به پایان رسیده است، بلکه می‌تواند نوع فعالیت را هم بفهمد. در این مثال، کاربر مشغول دویدن بوده است.

ویندوز 10 موبایل ویندوز 10 موبایل - مایکروسافت Screenshots-show-how-a-Windows-10-for-Phones-powered-handset-can-detect-the-activity-you-are-doing-and-also-knows-when-you-stop.jpg

بیش‌تر بخوانید:

تصاویری از محیط ویندوز ۱۰ برای موبایل منتشر شد – منوی تنظیمات و نوتیفیکیشن‌های جدید 

تصاویری از ویندوز ۱۰ موبایل (ویندوز فون ۱۰) لو رفت

 

منبع: Phone Arena

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه