1607بازدید 0دیدگاه‌ها

اسنپ‌دراگون ۸۱۵ خنک‌تر از اسنپ‌دراگون ۸۰۱ و ۸۱۰ کار می‌کند

نویسنده:‏درمارس 22, 2015
 

  تقریباً یک ماه پیش بود که در جریان قرار گرفتیم اسنپ‌دراگون ۸۱۰ خنک‌تر از اسنپ‌دراگون ۸۰۱ کار می‌کند. در آن آزمایش، دمای دو دستگاه که یکی اسنپ‌دراگون ۸۱۰ داشت و دیگری ۸۰۱، هنگام اجرای بازی آسفالت ۸ مقایسه شده بود تا نشان داده شود اسنپ‌دراگون ۸۱۰، بر خلاف شایعات، بیش از حد داغ نمی‌کند. در جریان آن آزمایش، و همچنین آزمایش دیگری که برای فیلم‌برداری انجام شد، اسنپ‌دراگون ۸۱۰ با دمای کمتری کار کرد.

اما نتیجه‌ی آزمایش دیگری، این نگرانی‌ها را دوباره تشدید کرد. در بنچ‌مارکی از HTC One M9، دمای سطح این گوشی به ۵۵٫۴ درجه‌ی سانتیگراد رسید. در این آزمایش گوشی‌های دیگی مانند اچ‌تی‌سی وان ام ۸ و گلکسی نوت ۴ نیز حضور داشتند که همگی دمای بسیار کمتری را ثبت کردند. نتیجه‌ی این آزمایش را می‌توانید در تصویر زیر ببینید:

دمای سطح اچ‌تی‌سی وان ام 9

در میان گوشی‌هایی که در این بنچ‌مارک شرکت کرده‌اند، تنها اچ‌تی‌سی وان ام ۹ است که از تراشه‌ی اسنپ‌دراگون ۸۱۰ کوالکام استفاده می‌کند. البته اچ‌تی‌سی بعداً یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری بیرون داد که این دما را حدود ۱۰ درجه پایین‌تر می‌آورد.

اکنون نتایج آزمایشی داخلی از کوالکام منتشر شده است که در آن اسنپ‌دراگون ۸۱۵، اسنپ‌دراگون ۸۱۰ و اسنپ‌دراگون ۸۰۱ مقایسه شده‌اند. این تراشه‌ها در سه دستگاه جداگانه و بدون گیرنده‌ی امواج رادیویی قرار داده شده‌اند. این دستگاه‌ها صفحه نمایشی ۵ اینچی با رزولوشن ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ پیکسل و ۳ گیگابایت رم داشته‌اند. توجه کنید که نبود آنتن‌های گیرنده‌ی امواج رادیویی و امواج موبایل، به معنای این است که این تراشه‌ها در دنیای واقعی، کمی گرم‌تر عمل خواهند کرد. همین طور باید دقت داشته باشیم که اسنپ‌دراگون ۸۱۵ هنوز عرضه نشده است.

The-Snapdragon-801-hit-a-temperature-of-107.6-fahrenheit.jpg The-Snapdragon-810-was-the-warmest-at-111.2-degrees-fahrenheit.jpg نتایج بنچ‌مارک اسنپ‌دراگون 815

همان‌طور که در نمودارهای بالا می‌بینید، دمای کاری اسنپ‌دراگون ۸۱۵ از همه پایین‌تر و حدود ۳۸ درجه‌ی سانتیگراد است. در پله‌ی بعدی اسنپ‌دراگون ۸۰۱ با ۴۲ درجه‌ی سانتیگراد ایستاده و اسنپ‌دراگون ۸۱۰ با تولید دمای ۴۴ درجه‌ی سانتیگراد، داغ‌ترین عملکرد را نشان داده است.

نتیجه این‌که قاعدتاً نباید نگران گرم شدن زیادِ گوشی‌ها و دستگاه‌هایی که قرار است از اسنپ‌دراگون ۸۱۵ استفاده خواهند کرد، باشیم. دمای زیاد به معنای کوتاه شدن عمر باتری هم هست. و مشخص است که هیچ کس دلش نمی‌خواهد هر بار که گوشی هوشمندش را دست می‌گیرد، احساس کند آن را تازه از مایکروویو بیرون آورده است!

در مورد اسنپ‌دراگون ۸۱۵ و زمان وارد شدن آن به دستگاه‌های هوشمند، هنوز خبر خاصی منتشر نشده است.

بیش‌تر بخوانید:

اچ‌تی‌سی وان ام ۹ زیباترین ناامیدی جهان است

گالری عکس اچ‌تی‌سی وان ام ۹

سفر به اعماق اکسینوس ۷۴۲۰، آخرین تراشه تولید سامسونگ

 

 

منبع: Phone Arena

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه