3358بازدید 0دیدگاه‌ها

نوروز ۹۴ مبارک: یادداشت کوتاهی پیرامون آنچه که در سال ۹۳ از جریان آموختیم

نویسنده:‏درمارس 20, 2015
 

نوروز و آغاز سالِ نو، فرصت خوبی است برای آن‌که کمی درنگ کنیم، اطراف‌مان را ببینیم و به سبک و سنگین کردنِ سالِ گذشته بپردازیم. و البته آغاز سال نو و رسیدنِ بهار و نو شدنِ روزگار را به یکدیگر تبریک بگوییم.

ایده‌ی اولیه‌ی جریان در گفت‌وگوها و همکاری‌هایم با احسان شکل گرفت. راه انداختن وبسایت/وبلاگِ دیگری با موضوع تکنولوژی و فرهنگِ دیجیتال، در دلِ این همه وبسایت و وبلاگ مرتبط با تکنولوژی در فضای وب ایران، کمی دیوانگی و وقت تلف کردن به نظر می‌رسید. اما کاری بود که دوست داشتیم انجامش بدهیم و شروعش کردیم و جریان متولد شد. جریانی که الان می‌بینیم، تنها قسمت کوچکی از ایده‌های اولیه‌مان را در خودش دارد و امیدواریم در ماه‌های آینده، رفته رفته به آنچه که باید باشد، نزدیک‌تر شود. بد نیست از اینجا از دوستان خوب‌مان، نوشین صمیمی، مجتبی حسینی و عطا لاریجانی که همراه‌مان بوده و هستند، تشکّر کنیم.

عمر جریان هنوز به یک سال نرسیده است، ولی در همین مدّت کوتاه توانسته‌ایم به مرزِ ۲۰۰ هزار بازدید در ماه نزدیک شویم، که البته باید اعتراف کنم به هیچ وجه در حد و اندازه‌ی چیزی نیست که انتظارش را داشتیم. اما الان این برآورده نشدنِ «انتظارها»، به معنای شکست‌مان نیست؛ چون بر پا کردنِ جریان، نشان‌مان داد بسیاری از سایت‌هایی که به ظاهر بازدید زیادی دارند، به قولِ محمّد قائد، مشغول «ایرونی‌بازی‌«اند و تقلّب، که در نوشته‌ای به گوشه‌ای از آن اشاره کردیم. خلاصه این‌که راه انداختن جریان و زیر نظر گرفتن اوضاعِ وبِ فارسی، انتظارهامان را واقعی‌تر کرد و یادمان داد صبورتر باشیم و با حوصله‌ای بیشتر به راه‌مان ادامه بدهیم. به خصوص ما که گروه کوچکی هستیم با منابعی محدود.

بی‌تردید تعامل بیش‌تر شما با جریان و از طریق جریان، نه تنها برای ما لذّت‌بخش خواهد بود، بلکه به پیشرفت‌مان کمک خواهد کرد.

سال نو، سال ۱۳۹۴ و رسیدنِ بهار به همه‌ی شما مبارک

 

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه