1408بازدید 0دیدگاه‌ها

مایکروسافت برند «اینترنت اکسپلورر» را کنار می‌گذارد

نویسنده:‏دراسفند ۲۷, ۱۳۹۳
 

  در حالی که مایکروسافت پیش از این نشانه‌هایی بروز داده بود که حکایت از کنار گذاشته شدن اینترنت اکسپلورر داشت، اما به تازگی تایید کرده است که از نام متفاوتی برای مرورگر جدید خود استفاده خواهد کرد. مرورگری که هم‌اکنون با عنوان «پروژه‌ی اسپارتان» شناخته می‌شود. روز گذشته کریس کاپوسلا، مدیر بازاریابی مایکروسافت، گفت این شرکت در حال حاضر دارد روی نام و برند تازه‌ای کار می‌کند. کاپوسلا گفت:

ما مشغول تحقیقیم تا ببینیم برای مرورگر جدیدمان در ویندوز ۱۰، چه برند یا نامی مناسب است. البته ما همچنان اینترنت اکسپلورر را خواهیم داشت، اما اکنون مرورگری داریم که با نام پروژه‌ی اسپارتان شناخته می‌شود. ما باید برای آن نامی انتخاب کنیم.

 

اینترنت اکسپلورر در برخی از نسخه‌های ویندوز ۱۰ حضور خواهد داشت تا برخی سازگاری‌ها حفظ شود، اما پروژه‌ی جدید اسپارتان عنوان دیگری خواهد داشت و مرورگر اصلی کاربران ویندوز ۱۰ برای وبگردی خواهد بود. مایکروسافت پیش از این با چند کمپین تبلیغاتی تلاش کرد چهره‌ی منفی اینترنت اکسپلورر را تغییر بدهد که موفقیت‌آمیز نبود. آن تبلیغات اوضاع را تغییر نداد و در ماه دسامبر گذشته مدیر سابق اینترنت اکسپلورر کمپانی را ترک کرد تا معلوم شود دوران تازه‌ای برای مرورگر مایکروسافت آغاز شده است.

کاپوسلا همچنین درباره‌ی تحقیقات‌شان پیرامون قدرت برند مایکروسافت، جزئیاتی را ارائه کرد. او گفت قرار دادن عنوان مایکروسافت در جلوی یک عنوان جدیدِ نامعلوم، میزان توجه کاربران کروم در انگلیس را افزایش می‌دهد.

مایکروسافت اینترنت اکسپلورر را کنار می گذارد

روشن است که مایکروسافت دارد روی عنوان جدید مرورگرش تحقیق می‌کند، اما هنوز معلوم نیست چه زمانی نتیجه‌ی نهایی این تحقیقات را منتشر خواهد کرد. با توجه به نتایجی که تا کنون به دست آمده، می‌شود گفت مایکروسافت تا جایی که ممکن باشد از عنوان اینترنت اکسپلورر دوری خواهد کرد و عنوان «مایکروسافت» را جلوی نام جدید قرار خواهد داد.

ویدئوی معرفی اسپارتان:


 لینک دانلود

 

بیش‌تر بخوانید:

نسخه جدیدی از پیش‌نمایش فنی ویندوز ۱۰ لو رفت

سیانوژن توانست بدون کمک مایکروسافت ۱۱۰ میلیون دلار سرمایه جذب کند

 

منبع: THEVERGE

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه