1853بازدید 0دیدگاه‌ها

نینتندو کنسولی به نام NX می‌سازد

نویسنده:‏درمارس 17, 2015
 

خبر چندان شگفت‌انگیزی نیست اگر بشنویم نینتندو مشغول کار روی یک کنسول جدید است. سخت‌افزار جدید چند سال زمان برای توسعه نیاز دارد و مهندسان همواره مشغول طراحی سیستم‌های نسل بعد هستند، آن هم در حالی که بقیه‌ی ما مشغول بازی کردن با کنسول‌های نسل بعدی هستیم. آن‌چه که انتظارش را نداشتیم، این بود که نینتندو صحبت از نسل بعدی کنسولش را «این قدر زود» آغاز کرده است. همراه جریان باشید تا بیشتر در مورد این موضوع بخوانیم.

در کنفرانس خبری امروز نینتندو، در حالی که این شرکت در مورد نقشه‌هایش از تولید بازی‌های موبایلی با همکاری DeNA حرف می‌زد، یک کنسول جدید با نام رمز NX را معرفی کرد. به جز این‌که این کنسول سخت‌افزاری جدید خواهد داشت و گیم‌پلی جدیدی را معرفی خواهد کرد، جزئیات دیگری در مورد این دستگاه منتشر نشد. علامت NX در اسلایدها در کنار نینتندو وی یو، ۳DS و پلتفرم‌های موبایلی دیگر به نمایش در آمد که ممکن است نشانه‌ی این باشد که این دستگاه نوعی دستگاه تکمیل‌کننده باشد، نه آن‌که بخواهد جای یکی از کنسول‌های فعلی این شرکت را بگیرد.

سخت‌افزار NX رابطه‌ای تنگاتنگ با سرویس عضویتی خواهد داشت که نینتندو با همکاری DeNA توسعه می‌دهد. این سرویس عضویت در واقع جایگزینی برای «کلاب نینتندو» به زبان خودمان، کلوپ نینتندو، می‌شود و دستگاه‌های مختلف این شرکت، از قبیل وی یو، ۳DS و نیز تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند را به صورت یکپارچه‌تر در می‌آورد.

ninfeat

این مساله پنهان نیست که وی یوی نینتندو چندان موفق عمل نکرده است. با وجود معرفی چند عنوان بازی مهم مانند ماریو کارت ۸ و سوپر ماریو بروز برای وی یو، این پلتفرم نتوانسته مانند نینتندو وی اصلی و کنسول‌های سونی و مایکروسافت همراه با موفقیت باشد. بسیاری از تحلیل‌گران هم منتظرند نینتندو برای جلوگیری از زیان‌دهی، بعضی از کنسول‌هایش را کنار بگذارد و تمام تمرکز خود را روی یک کنسول خاص بگذارد. اما از آن‌جا که چنین تصمیمی دارندگان فعلی نینتندو وی یو را خشمگین خواهد کرد، بنابراین معرفی یک کنسول تازه در کنار کنسول‌های دیگر، می‌تواند برای شروع خوب باشد. ساتورو ایواتا، مدیر اجرایی نینتندو، گفته است جزئیات بیشتر درباره‌ی NX سال آینده منتشر خواهد شد. بنابراین نباید در E3 یا نینتندو دایرکت بعدی منتظر جزئیات بیشتری درباره‌ی این دستگاه باشیم.

بیش‌تر بخوانید:
نینتندو وارد بازار بازی‌های موبایلی می‌شود

 

منبع: ENGADGET

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه