2006بازدید 0دیدگاه‌ها

نینتندو وارد بازار بازی‌های موبایلی می‌شود

نویسنده:‏دراسفند ۲۶, ۱۳۹۳
 

  نینتندو مدت‌ها در برابر ندای بازار بازی‌های موبایلی مقاومت کرد، اما سرانجام امروز قدرتمندانه وارد این حوزه شد. این شرکت اعلام کرد که با ملحق شدن به DeNA، یک اپراتور موبایل بزرگ در ژاپن، شخصیت‌های نینتندو را وارد بازی‌های موبایلی می‌کند. بنا به بیانیه‌ی خبری نینتندو، این دو شرکت «تمایل دارند بازی‌های موبایلی جدیدی بر اساس پلتفرم نینتندو بسازند که اختصاصاً برای دستگاه‌های هوشمند طراحی شده باشد.»

همراه‌مان باشید تا بیش‌تر در جریان این خبر قرار بگیریم.

با این‌که بازی‌های فعلی نینتندو می‌تواند دامنه‌ی نفوذ خوبی برای این شرکت ایجاد کند، اما آن‌ها نمی‌خواهند با پورت مستقیم بازی‌ها، آن‌ها را به گجت‌های هوشمند بیاورند. DeNA در بیانیه‌ی خود به این موضوع اشاره کرده است:

برای آن‌که مطمان باشیم آن کیفیتی که کاربران از بازی‌های تولید مشترک نینتندو و DeNA انتظار دارند برآورده می‌شود، به جای آن‌که بازی‌های اختصاصی کنسول وی یو یا ۳DS به صورت مستقیم پورت شوند، فقط بازی‌های جدید و اورجینالی ساخته و عرضه خواهد شد که برای دستگاه‌های هوشمند بهینه‌سازی شده‌اند.

 

ساتورو ایتاوا، نماینده‌ی ارشد نینتندو، برای آن‌که تاکید کند این شرکت نمی‌خواهد کار کردن روی کنسول اختصاصی را کنار بگذارد، خبر داد که این شرکت روی کنسول جدیدی به نام NX کار می‌کند که «مفهومی کاملاً تازه» به همراه خواهد داشت. جزئیات دیگری در این مورد منتشر نشد و انتظار می‌رود تا زمان معرفی NX زمان زیادی باقی باشد. در واقع ایواتا گفت امیدوار است سال آینده جزئیات بیشتری در این مورد منتشر شود.

ساتورو ایتاوا - نماینده نینتندو

ساتورو ایتاوا – نماینده ارشد شرکت نینتندو

 

نینتندو و DeNA همچنین یک سرویس پلتفرم اشتراکی توسعه خواهند داد که می‌تواند روی گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، کامپیوترها و دستگاه‌های نینتندو دسترس‌پذیر باشد. این سرویس قرار است در پاییز سال جاری میلادی آغاز به کار کند. در قالب این همکاری، نینتندو ۱۰ درصد از سهام DeNA را در اختیار می‌گیرد و ۱٫۲۴ درصد از سهام نینتندو هم متعلّق به DeNA می‌شود.

دنا و نینتندو

این نوشته‌ها را هم بخوانید:

نینتندو کنسولی به نام NX می‌سازد

راهنمای بازی هندونه

بهترین بازی‌های سال ۲۰۱۴ به انتخاب گیمز رادار

تماشای جهان از دیدگاه یک طراح بازی‌های مستقل

 

 

منبع: THEVERGE

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه