1032بازدید 0دیدگاه‌ها

ماشین‌های پرنده در سال ۲۰۱۷ وارد بازار می‌شوند

نویسنده:‏دراسفند ۲۵, ۱۳۹۳
 

جوراج واکولیک، مدیرعامل شرکت آیرومبیل، امروز در SXSW ادعا کرد ماشین پرنده‌ی شرکتش چیزی بیش از یک نمونه‌ی اولیه (پروتوتایپ) هیجان‌انگیز است و امیدوار است نخستین مدل را در سال ۲۰۱۷ برای «مشتریان ثروتمند ماشین‌های گران‌قیمت» عرضه کند. واکولیک گفت که چگونه ۲۵ سال پیش برای اولین بار در مورد یک اتومبیل پرنده رویاپردازی کرده است. او آن زمان در خیالاتش به دنبال راهی می‌گشته تا از دست رژیم سرکوب‌گر چکسلواکی فرار کند.

همراه جریان باشید تا با هم بیشتر به این موضوع بپردازیم.

ما به انقلابی دیگر نیاز داریم، ما به انقلابی در رفت و آمد‌های فردی نیاز داریم.

 

 

اگر فکر می‌کنید این لحن استعاری کافی نیست، به این یکی دقت کنید: واکولیک به سه «زندان» جدید اشاره کرد که مسافران مدرن را درست مانند یک رژیم کمونیستی می‌آزارد: زندان ترافیک، زندان فرودگاه و زندان زیرساخت‌های بد. واکولیک فکر می‌کند اتومبیل‌های خودران تنها بخشی از راه حل هستند. به گفته‌ی او، راه حل واقعی اتومبیل‌های پرنده است.

هر سه موردی که واکولیک اشاره می‌کند، مشکلاتی جدی در حوزه‌ی حمل و نقل با اتومبیل هستند، اما من تردید دارم که اتومبیل‌های پرند بهترین راه حل (یا حتی یک راه حل خوب) برای چنین مشکلاتی باشد. اما واکولیک می‌گوید او در استفاده از پتانسیل‌های موجود بسیار جدی است و به پیشینه‌ی مهندسی ماشین‌های پرنده اشاره می‌کند. آیرومبیل آزمایش نمونه‌های اولیه‌اش را در محیط‌های معمولی انجام می‌داده است، چون به تونل‌های باد دسترسی نداشته است. واکولیک نمونه‌ای مربوط به یکی دو سال پیش را نشان داد و بعد نمونه‌ی تازه‌تر این اتومبیل را که نسخه‌ی ۳٫۰ نامیده می‌شود، به نمایش گذاشت.

ویدئوی رسمی معرفی ماشین پرنده آیرومبیل:


لینک دانلود

آیرومبیل در یوتیوب:

به نظر می‌رسد مدل جدید به قدر کافی قدرت دارد که بتواند از یک زمین چمن معمولی پرواز کند و به باند پرواز فرودگاه‌ها نیازی نداشته باشد. به همین خاطر واکولیک نوارهای چمن مخصوصی را در کنار بزرگ‌راه‌ها و ایستگاه‌های سوخت‌گیری تخیل می‌کند که دسترسی این اتومبیل خاص را به مناطق مختلف آسان‌تر می‌کند. چنین ایده‌ای خوب است، اما آیرومبیل باید شهرداری‌ها را قانع کند که چنین باندهای پروازی را بسازد، تازه اگر ساخت چنین مسیرهایی مخالف قوانین نباشد. واکولیک در پاسخ سوالی در مورد همین مساله‌ی قوانین، گفت ماشین او منطبق بر قوانین موجود در مورد هواپیماها و اتومبیل‌ها خواهد بود. بنابراین برای آن‌که این وسیله را برانید، باید گواهینامه‌ی خلبانی هم داشته باشید.

آیرومبیل در نظر دارد در سال ۲۰۱۷ نخستین نمونه‌ی تجاری خود را عرضه کند. قرار است ظرفیت این نمونه دو نفر باشد و چتر نجات هم برای آن در نظر گرفته شود. هنوز معلوم نیست آیرومبیل بتوانید به این هدف برسد یا نه، اما به نظر می‌رسد نخستین نمونه‌ی اولیه‌ی آن واقعاً کار می‌کند. واکولیک می‌گوید مهم‌تری کاری که باید انجام شود، اضافه کردن ابزار و وسایل مربوط به حفظ ایمنی، هم برای اتومبیل و هم برای هواپیما، است. او همچنین اشاره کرد که شرکتش هنوز موتورهای مختلف را آزمایش می‌کند و به زودی سراغ آزمایش‌های تصادف خواهد رفت.

آیرومبیل قصد دارد بعد از معرفی این مدل، سراغ طراحی یک مدل چهارنفره‌ی کاملاً خودکار برود. اگر اتومبیل پرنده برای رویاپردازی‌های شما کافی نیست، می‌توانید به یک ماشین پرنده‌ی خودران فکر کنید.

بیش‌تر بخوانید:

آیا بالاخره روزی می‌رسد که ماشین‌ها خودشان رانندگی کنند؟ 

به آینده خوش آمدید: ۲۰ تصویری که ثابت می‌کند سال ۲۰۱۴ همان آینده دست‌نیافتنی ده سال پیش است

اپل روی یک اتومبیل الکتریکی کار می‌کند

 

منبع: THEVERGE

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه