1391بازدید 0دیدگاه‌ها

نسخه جدیدی از پیش‌نمایش فنی ویندوز ۱۰ لو رفت

نویسنده:‏درمارس 15, 2015
 

  چند روز پس از آن‌که مایکروسافت از تاخیر در به‌روزرسانی نسخه‌ی پیش‌نمایش فنی ویندوز ۱۰ خبر داده بود، امروز نسخه‌ی جدید این ویندوز ۱۰ لو رفت و در اینترنت منتشر شد. این نسخه که با شماره‌ی ۱۰۰۳۶ شناخته می‌شود، به صورت غیر رسمی در سایت‌های تورنت دست به دست می‌شود. در این نسخه برخی امکانات و ویژگی‌ها تغییر کرده‌اند و رابط کاربری بهبودهایی یافته است. منوی استارت اکنون به حالت ترنسپرنت یا نیمه‌شفّاف درآمده است. همچنین به نظر می‌رسد مایکروسافت رابط تازه‌ای را برای اتصال وای‌فای آزمایش می‌کند و مشغول تغییر دادن قابلیت جدید تسک ویو Task View است که به کاربران ویندوز ۱۰ اجازه می‌دهد اپ‌ها را با درگ کردن بین دسکتاپ‌ها جابه‌جا کنند.

بسیاری از آزمایش‌کنندگان ویندوز ۱۰ انتظار داشتند همان‌گونه که در ماه ژانویه وعده داده شده بود، مایکروسافت به‌روزرسانی‌های بیش‌تری برای این نسخه‌ی پیش‌نمایش ارائه کند. اما این غول تکنولوژی به دلیل مشکلات نرم‌افزاری نتوانسته بود به‌روزرسانی‌های برنامه‌ریزی شده را منتشر کند.

مایکروسافت می‌گوید می‌خواهد بعد از این به‌روزرسانی‌های بیش‌تری برای این نسخه منتشر کند. موضوعی که به نوبه‌ی خود باعث بروز باگ‌های بیشتری خواهد شد، اما از سوی دیگر به مشتاقان ویندوز امکان می‌دهد امکانات و قابلیت‌های جدید را خیلی زودتر امتحان کنند.

نسخه‌ای که به تازگی به صورت غیر رسمی منتشر شده، تغییراتی بنیادی ندارد، اما آیکون‌های جدیدی را شامل می‌شود که گویا مایکروسافت مشغول آزمایش آن‌ها است. البته گویا همه از آیکون‌های جدید مایکروسافت راضی نیستند و می‌گویند مایکروسافت باید بعضی از آن‌ها را عوض کند. مثلاً مدتی پیش تصویری از آیکون سطل آشغال ویندوز ۱۰ منتشر شد که زیاد از حد ساده و بی‌نمک به نظر می‌رسید.

آیکون جدید سطل آشغال در ویندوز 10

آیکون جدید سطل آشغال در ویندوز ۱۰

آیکونی که در عرض یک دقیقه در پینت طراحی شده است!

آیکونی که در عرض یک دقیقه در پینت طراحی شده است!

مایکروسافت تصمیم دارد به زودی نسخه‌ی رسمی تازه‌ای از پیش‌نمایش فنی ویندوز ۱۰ را منتشر کند. نسخه‌ای که قرار است در آن مرورگر تازه‌ای به نام اسپارتان جانشین اینترنت اکسپلورر پیر و قدیمی شود.

اگر دنبال نسخه‌ی لو رفته‌ی جدید هستید، باید به این نکته توجه کنید که گزارش می‌شود این نسخه باگ‌های زیادی دارد و بهتر است چند روزی صبر کنید تا خود مایکروسافت نسخه‌ی رسمی بعدی‌اش را بیرون بدهد.

بیش‌تر بخوانید:

برخورد نزدیک با ویندوز ۱۰: ویندوز ۷ بهتری در راه است

مهم‌ترین موارد آخرین کنفرانس مایکروسافت را در جریان بخوانید: از ویندوز ۱۰ تا هولولنز

چگونه ویندوز ۱۰ نصب کنیم؟

 

منبع: THEVERGE

نخستین دیدگاه را شما بنویسید!‏
 
نظر شما چیست؟ »

 

شما باید وارد شوید برای فرستادن یک دیدگاه